Kdy: v neděli 28. června od 11.30 hodin
Kde: kostel sv. Petra a Pavla v Březnu u Chomutova

Ta se uskuteční v neděli 28. června od 11.30 hodin v Březnu u Chomutova. Mše se uskuteční v místním kostele sv. Petra a Pavla v Dlouhé ulici, který je stavební raritou v celém Ústeckém kraji.

Poutní kostel svatého Petra a Pavla v Březně je monumentálně působící barokní sakrální stavbou vystavěnou podle plánů Kiliána Ignáce Dienzenhofera. Základní kámen stavby byl položen 13. května 1739. Stavbu brzdily mnohé technické problémy jako nedostatečně únosné písečné podloží, které si vynutilo zaberanění dřevěných pilotů do hloubky, údajně odpovídající výšce kostela bez věží a také války poloviny 18. století. Navíc se na stavbu nedostávalo peněz. Kostel byl dostavěn v roce 1763 Janem Kryštofem Koschem za pomoci březenského mistra P. Eisenbergera. Věže pocházejí z let 1764–1765.

Kostel je dominantou obce a jednou z nejvýznamnějších barokních památek Chomutovska. Památka ještě do nedávna byla v tristním stavu, naštěstí obec spolu se státem a církví spojily své síly dohromady a rozhodly se pro její záchranu.