Speciální akci pro školáky vyhlásil na pololetní prázdniny skiareál Mezihoří u Blatna na Chomutovsku. „V pátek 2. února přijeďte k nám, ukažte fotku svého vysvědčení v pokladně a pokud máte jedničky či dvojky, dostanete skipas zdarma,“ zve Jan Skřivánek ze spolku TJ Mezihoří. Zároveň upozorňuje, že je vždy nutný doprovod alespoň jedné platící osoby. Jde tedy o akci 1+1 pro děti do 15 let.

Podobnou nabídku připravil také Ski areál Alšovka u Měděnce. „U nás si jako každý rok můžete vyzvednout denní jízdenku, když nám přivezete ukázat to vaše 'výzo'. Nejsme žádní skrblíci, a tak u nás si může nafasovat skipas každý školák s vysvědčením ze základních a středních škol. Jak s vyznamenáním, tak třeba i se čtyřkou,“ vzkazuje areál na svém webu.

Na Alšovce tato akce poběží od pátku 2. do neděle 4. února. „Areál pojede nadále v plném provozu. Celý týden jezdíme denně od 9 do 16 hodin a večerní lyžování je tento týden v úterý, středu, pátek a sobotu od 17 do 20 hodin v celém areálu a na obou vlecích,“ doplňují provozovatelé.

Současné počasí dovolilo pracovníkům lyžařského areálu Mezihoří provozovat vlek. Dobré sněhové podmínky přilákaly spoustu lyžařů.
Skvělý svah a sníh, na kterém drží lyže. Mezihoří má pro lyžaře parádní podmínky

V dohledu už jsou také jarní prázdniny. Termín pro ně není v celé zemi jednotný, na Chomutovsku a třeba Mostecku či Ústecku si je děti užijí od 4. do 10. března. Například na Lounsku se školáci mohou těšit už na týden od 5. do 11. února.

V Chomutově chystá na jarní prázdniny zábavu třeba Aquasvět. Děti od 6 do 12 let mohou přijít na akci s výukou plavání, soutěžemi a hrami ve vodě s dozorem školených instruktorek. V době odpočinku si v herně zkusí motivační a relaxační hry. Jde o placenou akci.

Pět prázdninových březnových dní mohou školáci strávit také u zábavných her, s kamarády a hlavně mezi zvířaty. Program na jarní prázdniny totiž tradičně chystá i Zoopark Chomutov. Půjde o příměstský tábor se spoustou výprav za zvířaty a jejich chovateli a také celotáborovou hrou. „Je určen pro děti od 7 do 13 let,“ uvádí zoopark na svém webu. Také tato akce je placená.

Mohlo by vás zajímat: Klínovec na historických pohlednicích. Podívejte, jak vypadala vyhlídková věž

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová