V galerii Lurago právě vystavuje své obrazy umělkyně z Německa, Petra Ehrlich.

Je profesorkou na gymnáziu v Annabergu, vyučuje výtvarnou výchovu a němčinu. Je také členkou uměleckého spolku Kunstkeller, který má již deset let partnerství se Střediskem knihovnických a kulturních služeb (SKKS) v Chomutově.

Práce žáků Petry Ehrlich jste již v Chomutově mohli vidět a práce žáků Základní umělecké školy z Chomutova již také zdobily prostory gymnázia v Annabergu. „Počítáme s obdobnými výměnnými výstavami i v budoucnu“, prozradila Renata Palivová, pracovnice galerie Lurago.

O své práci Petra Ehrlich říká: „Jsou to otázky o svém vlastním já, odkrývání banálních maličkostí, které se tužkou nebo štětcem mění v neobyčejné formy, experimentování s barvami, údiv nad tím, že i nechtěné může být občas půvabné. Pocity – stavy duše, to jsou všechno věci, které pro mne z malování a s malováním vyplynou, nechávají otevřené otázky, vyvolávají diskuzi, zamyšlení a vedou mě k tomu, být sama sebou.“

Zajímavé na vystavovaných obrazech je, že výtvarnice nepoužívala ke své práci štětec, ale roztírala barvy jen válečkem. A o tom, že má Petra Ehrlich hezký vztah k našemu regionu, svědčí i zachycená stará zákoutí z Chomutova a Kadaně.

Galerie Lurago se nachází na Palackého ulici v Chomutově, v prostorách SKKS. Výstavy zde můžete zhlédnout od pondělí do pátku v době od 9.00 do 17.00 hodin a v sobotu od 9.00 do 12.00 hodin.

Školy nebo jiné skupiny, které budou mít o prohlídky zájem, se mohou objednat na telefonním čísle 474 651 248.