Nekorektní kabaret Ovčáček čtveráček Městského divadla Zlín diváci uvidí, aniž by se za ním museli vydat na Moravu. Přímý satelitní přenos totiž půjde do šedesáti kin. Mezi nimi i do chomutovského Kina Svět a kadaňské Hvězdy.

Živě derniéru uvidí diváci za čtrnáct dní v úterý 7. února od 17:15 hodin, už teď má ale několik kin vyprodáno. Mezi nimi pražská Lucerna, kino Art v Ostravě či Reduta v Brně, kde se po lístcích zaprášilo během několika málo hodin od zahájení předprodeje. Kina v Chomutově a v Kadani zahájila předprodej na konci minulého týdne a zatím ještě mají místa volná.

Derniéra v blázinci
Jde o mimořádně úspěšnou a divácky populární hru autora, režiséra a také ředitele zlínského divadla, Petra Michálka. Derniéra inscenace proběhne v Praze v Divadle za plotem v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice.

Politická satira je inspirovaná nepřehlédnutelnou postavou tiskového mluvčího prezidenta ČR Jiřím Ovčáčkem, který si libuje v kontroverzní rétorice a probouzí velké emoce. Jakmile tedy správci kin na Chomutovsku dostali nabídku na přímý přenos, hned po ní sáhli. „My jsme měli zájem přímo o divadelní vystoupení a snažili se ho získat pro chomutovský festival Otevřeno, jenže divadlo neplánuje vyjíždět, takže to padlo. Jakmile jsem se ale dozvěděla, že nabízejí promítání, šli jsme do toho," uvedla jednatelka společnosti Kultura a sport Chomutov Věra Fryčová, která si představení nechce nechat ujít. „Půjdu, protože se pozastavuji nad tím, kdo nás reprezentuje v nejvyšších patrech takovým způsobem, že na něj vytvoří parodii. Je to neuvěřitelná postava," doplnila se smíchem.

Na nabídku také okamžitě kývli v Kadani. „Zajímavé je to hlavně kvůli osobě pana Ovčáčka. Nic podobného jsme tu ještě neměli, tak jsem zvědavá, kolik se přijde podívat lidí a jak na to budou reagovat," těší se vedoucí kadaňské Hvězdy Karolína Odlasová. Obavu má jen z toho, že představení nepoběží v pátek či v sobotu večer, jak jsou diváci zvyklí, ale v úterý odpoledne a kinosál nebude nabitý jako například v hlavním městě.