Každoroční umělecké setkávání nazvané Obnaženi se po roční pauze opět vrací do Chomutova. Desátý ročník nabídne návštěvníkům bohatý program ve třech dnech.


Největší akce proběhne pod střechou kostela


Hlavní „obnaženou“ akcí je počin čtveřice Chomutováků – Kláry Alexové, Jany Nuslauerové, Dana Černého a Josefa Šporgyho. Podle slov autorů se jedná o hudebně–divadelně–tanečně–výtvarné vystoupení. Událost s názvem „Průnik“ proběhne již tuto sobotu, 20. srpna, v kostele sv. Kateřiny. Kostelní dveře se návštěvníkům otevřou od sedmé hodiny večerní.


Připravte se na bohatý doprovodný program


Kromě „Průniku“ mají lidé možnost navštívit také doprovodný program, který je tento rok opravdu bohatý. Jako předzvěst sobotního programu se již v pátek bude konat workshop capoiery, který povede brazilský tanečník Cipó Alvarenga. Workshop tohoto stále více populárního bojového umění kombinovaného s tancem je pro zájemce připraven od jedenácté dopolední do třech hodin ve velkém sále knihovny.


Atrium obsadí výtvarná dílna


Třetí den „Obnaženi“ pak láká na výtvarnou dílnu nazvanou „Skrz“, kterou po loňském úspěchu povede opět Jana Nuslauerová. Dílna, která v neděli mezi desátou hodinou dopoledne a jednou odpolední obsadí atrium knihovního komplexu, je připravena pro rodiče s dětmi, ale i pro jednotlivce.

Umělecké setkání probíhá v Chomutově již od roku 2003 a letošní ročník nabídne i několik zahraničních hostů. S tanečně–hudebně–vizuální improvizací vystoupí seskupení Arthuur ve složení Deimion van der Sloot, Hidde Meulenbeek, Manuela Tessi a Kateřina Dietzlová.

Autor: Ondřej Topinka