Mňága a Žďorp, jedna z nejznámějších současných skupin, která si získala přízeň posluchačů několika generací, oslaví čtvrt století existence. Ke svým pětadvacátým narozeninám přichystala na listopad dárek pro své fandy šňůru třinácti koncertů. Dobrou zprávou pro jejich příznivce z Chomutovska je, že jednou ze zastávek tohoto turné bude chomutovská Kulisárna u divadla. Mňága a Žďorp tu vystoupí v pátek 23. listopadu. Vrací se tak do Chomutova po pěti letech, kdy tu vystoupila v rámci festivalu Otevřeno 2007.

Turné bude zpestřeno řadou zajímavých hostů, kteří vystoupí na jednotlivých koncertech. Tito hosté se budou střídat a v Chomutově se představí velmi zajímavé osobnosti: zakladatel a lídr brněnské skupiny Ty Syčáci, charismatický Petr Váša a dva členové skupiny Skyline MC NUC a Marka Rybin, známá z působení v kapele Gaia Mesiah.

Diváky čekají hudební překvapení

Mňága a Žďorp představí písně z posledního alba Dáreček, které vyšlo letos na jaře, ale pochopitelně zazní i dnes již klasické hity jako například Hodinový hotel nebo Nejlíp jim bylo. Frontman kapely Petr Fiala slibuje v rámci hudebního ohlédnutí i překvapení v podobě starších písniček, které skupina už dlouho nehrála. „Koncerty budou kapánek delší," uvádí Fiala s tím, že návštěvníky jejich koncertů čekají i další hudební překvapení.

Jděte na koncert zadarmo

K lákavé nabídce nevšedního hudebního zážitku se připojil i pořadatel, společnost Kultura a sport Chomutov, který připravil soutěž o tři volné vstupenky. Jejich majitelé budou vylosováni z těch, kteří správně odpoví na dvě otázky:

1. Co znamenají slova mňága a žďorp?
2. Jak se jmenovala první deska skupiny a kdy vyšla?

Odpovědi zasílejte na mailovou adresu referentka@kultura-sport.cz do pátku 16. listopadu 2012. Slosování proběhne 19. listopadu.

V mailu nezapomeňte uvést své jméno a telefonní kontakt.