Největší festival hudby a divadla pod širým nebem, jehož ambicí je vybočovat z hlavního proudu, opět vytáhne diváky do ulic Chomutova. Odstartuje už zítra a v sobotu odpoledne rockem, punkem, odpichovým ska a reggae na Hřebíkárně. Maraton koncertů a představení, které se budou konat také v Kulisárně, v divadle i před ním a na náměstí 1. máje, skončí po dvou týdnech.

„Oproti loňsku je novinkou, že jsme koncerty a představení rozložili na dva týdny," uvedla Věra Fryčová, jednatelka pořádající společnosti Kultura a sport. „Ukážeme různé styly a dobrá jména, takže si každý vybere co ho baví," věří.

Příští sobotu se například v Kulisárně vystřídají Emma Smetana, Vojta Kotek & Th!s a Debbi a v týdnu tam předvede urban folk duo Kieslowski.

Hostem festivalu bude v hlavním hudebním programu královna českého alternativního rocku Lenka Dusilová (na snímku) s kapelou Baromantika, která se na pódiu před divadlem vystřídá se Sundial, Hentai Corporation, Zuby nehty a jednou z ikon české nezávislé hudební scény Už jsme doma.

Nečekaný pohled do soukromí českých umělců nabídne ve své Stand up comedy v chomutovském divadle Ondřej Sokol a v představení „Ty, který lyžuješ" se v groteskní zkratce absurdit života předvedou herci Bílého divadla. Dojde i na chomutovský comeback ruské avantgardy Teatr novogo fronta.

Žánrové obohacení přinese sedm dýdžejů, kteří si v Kulisárně pohrají se svými soundystémy a vinylkami.

Nově bude součástí festivalu také vizuální umění, a to díky street-artové akci nazvané Z periferie do galerie. „Vyzvali jsme sprejery, aby své výtvarné kousky předvedli nikoli v ústraní a na hraně zákona, případně za ní, ale na veřejnosti, přímo před zraky diváků," uvedla Věra Fryčová.Na desky o velikosti 2,5 krát 1,25 metrů budou před divadlem stříkat své kreace na téma „film" . Po ukončení festivalu pak budou jejich práce vystaveny v Kině Svět.

Vstupné bude na většinu akcí festivalu symbolické a některé z nich, jako například koncert Lenky Dusilové, jsou zcela zdarma. „Pokud se někdo vydá na všechna placená představení, zaplatí během těch dvou týdnu šest stovek," upřesnila Fryčová.

Podrobný program festivalu najdete ZDE.