Deset půvabných dívek v souboji o korunku královny krásy, spousta smíchu, hudby, zpěvu a potlesku. Taková byla hlavní náplň sobotního galavečeru v kadaňské Střelnici. Konalo se tu finále soutěže Miss královské Kadaně 2009.

Triumfovala v ní patnáctiletá hnědovláska Andrea Dundrová, která si získala nejen porotu, ale i diváky v sále. Ve volné disciplíně zatančila disko na hudbu z Růžového pantera a Beyonce, i v ostatních disciplínách si usměvavá dívka s číslem deset vedla s bravurou. Proto ji také diváci ocenili titulem Miss sympatie a porota ji zvolila za celkovou vítězku. Jako hlavní cenu získala na rok propůjčené auto značky Škoda. „Vozit mě budou kamarádky,“ prozradila se smíchem patnáctiletá vítězka.

Titul 1.vicemiss porota přidělila dívce s číslem osm - dvacetileté Nikole Hovorkové, druhou vicemiss se pak stala dívka s číslem čtyři dvacetiletá Marcela Gunázerová.

Titul Miss média, o kterém rozhodovali čtenáři v anketě na partnerských webech, získala patnáctiletá Simona Vlková. Tím si vysloužila odměnu spojenou s tímto titulem– profesionálně zpracovaný „fotoobraz“ od fotografa Oldřicha Průchy. Simona získala nejvíc hlasů i od čtenářů na webu Chomutovského deníku, který byl jeden ze soutěžních.

O titulu Miss média rozhodovali také čtenáři webových stránek Chomutovského deníku. Ti hlasovali takto:

1. Simona Vlková – 1103 hlasů
2. Andrea Dundrová – 474 hlasů
3. Nikola Hovorková – 267 hlasů

Jinak soutěžní program galavečera měl tradiční podobu jen s drobnými změnami. Fantazie a originialita byla cítit hlavně z volných disciplín.

Jedna soutěžící tancovala, druhá přednesla báseň, další vystoupila jako letuška a uvítala pasažéry v několika jazycích. Originální byla i dívka s číslem šest, která vystoupila jako maňásek. Vykukovala jí pouze její hlava a jejím „maňáskovitým“ tělem se vlnila do různých rytmů.

V další disciplíně dívky předvedly šaty od mladých návrhářů z Prahy. V nich přišly ke stolečku na rozhovor s moderátory. Ti jim pokládali různé otázky, na které dívky bravurně odpovídaly.

Trochu dramatu přinesla přestávka, kdy byla otevřená místnost s rautem. Ochutnat delikatesy, které tam byly připravené, přišel snad téměř každý. Moderátoři pak ale měli co dělat, aby diváky přivolali zpátky na svá místa.

Především muži si nenechali ujít závěrečnou promenádu v plavkách, ve které dívky odhalily křivky svých těl. Na závěrečnou promenádu pak krásky nastoupily na pódium v šatech z kolekce od Hany Dědourové z Teplic. Po ní už následovalo napjaté vyhlašování výsledků a korunování vítězek.

O těch rozhodovala několikačlenná porota. Jeden hvězdný porotce chyběla, a to Jan Saudek. Ten podle jeho přítelkyně Pavly Hodkové odjel neplánovaně na Slovensko.

ROZHOVOR S MISS KADANĚ

Andrea Dundrová: „Vozit mě budou kamarádky“

Kadaň – S finalistkou Miss královské Kadaně Andreou Dundrovou jsme mluvili hned po finálovém večeru. Na každém rohu jí někdo blahopřál, všichni přátelé měli z jejího vítězství velkou radost. Největší asi její patronka, kamarádka, která jí přihlásila do soutěže a za její vítězství mimochodem získala pět tisíc korun.

S Andreou jsme „hodili řeč“ v šatně kulturního domu, tam byl největší klid. Povídali jsme si s ní hlavně o tom, co plánuje do budoucna a kdo jí bude vozit autem.

Co pro Vás bylo ve finále nejtěžší?
Asi ta volná disciplína. Jsem zvyklá tancovat na rychlé písničky a teď jsem tančila na pomalou. I na přípravu byla volná disciplína nejtěžší.

Nejdříve jste dostala titul Miss sympatie. Jaké jste měla pocity v té chvíli?
No, titul Miss sympatie pro mě byl důležitější než titul Miss. Byla jsme ráda, že jsem ho získala. To, že jsem vyhrála, bylo pak pro mě velkým překvapením. Myslela jsem si, že zvítězí dívka s číslem pět. Ta se mi moc líbila. Jinak jsem to přála holkám se kterýma jsem se během příprav hodně spřátelila a to čtyřce Marcele Gunázerové a jedničce Veronice Kalinové.

Jak jste se připravovaly před miss?
Celé dva měsíce před finálovým večerem jsme se setkávaly každou neděli a nacvičovaly choreografii.Týden před finále jsme tu trávily každý den a dneska jsme tu byly už od devíti hodin. Jinak celý realizační tým byl výborný.

Vyhrála jste na rok auto a nemáte řidičák, už víte kdo vás bude vozit?
Počítám, že s autem bude jezdit mamka do práce. A my si budeme dělat výlety s holkama. Mám i starší kámošky, které řidičák mají.

Co studujete?
Studuji ekonomiku a podnikání tady v Kadani.

Jaké máte plány do budoucna?
Chtěla bych zkusit modeling, bavilo by mě to, ale vím, že je to náročný. Momentálně předvádím pro kadaňskou agenturu Faces 94.
Určitě se chci dál věnovat studiu, to je na prvním místě. Chtěla bych studovat cestovní ruch na vysoké škole v Praze.

Kdybyste získala zajímavou nabídku, nechala byste školy?
Ne, to vžádném případě. na prvním místě u mě je škola.

Glosa šéfredaktora k soutěži krásy

Dlouhý nos na kolegy a kolegyně

Je mi jasné, že Andrea Dundrová to nebude považovat za zprávu dne, ale svým vítězstvím udělala radost i mně. V interní tipovací soutěži mezi kolegy a kolegyněmi v redakci jsem byl totiž jediný, kdo ji tipoval na vítězku.Nebudu vypisovat všechna přízviska, kterými se mě snažili spolupracovníci od mého tipu odradit a půvab mojí favoritky pošpinit. Ani nebudu popisovat svůj pohrdavý výraz, se kterým jsem od diskuze nad fotkami finalistek odkráčel do své kanceláře. To všechno je za námi, teď je čas na jízlivý výkřik pyšného šéfredaktora: Chachá – tady to máte vy barbaři bez vkusu! Teď už mě snad budou na poradách poslouchat. Josef Dušek