CHOMUTOVSKO

Odvrácená tvář města v Klášterci

Kdy: pátek 9. února od 17.00
Kde: Galerie Kryt, Klášterec n. O.
Za kolik: zdarma

Klášterecká galerie Kryt zve na novou výstavu fotografií pod názvem Odvrácená tvář města. Autorka Dominika Hořáková dlouhodobě dokumentuje život lidí z vyloučených lokalit. Výsledek její práce uvidí návštěvníci galerie na náměstí Dr. E. Beneše poprvé na vernisáži v pátek 9. února od 17 hodin. Výstava bude k vidění až do 28. března.

Masopust a ples ve Vysoké Peci

Kdy: sobota 10. února od 9.00
Kde: Obecní úřad Vysoká Pec
Za kolik: zdarma/250 korun

Ve Vysoké Peci si pořádně užijí masopustní sobotu 10. února. Veselit se tam budou od rána až do hluboké noci. Na dopoledne, od 9.00, je připraveno setkání na nádvoří obecního úřadu s doprovodným programem a zabijačkovými hody. Večer to bude žít v sále místní hospody U Wojty. Masopustní ples v maskách začne ve 20.00. Bude živá hudba i tombola.

C. K. Masopust v Kadani

Kdy: sobota 10. února od 10.00
Kde: Mírové náměstí, Kadaň
Za kolik: zdarma

Dobré jídlo, pití a zábavu. To vše opět přinese letošní C. K. Masopust na Mírovém náměstí v Kadani. Probíhat bude od 10 do 16 hodin. Celým dnem bude návštěvníky jako obvykle provázet postava legendárního Švejka, ale také hudební kapely Motovidlo, Brass Band a Švejk Šraml hrající k poslechu i tanci. Ze stánků rozmístěných po celém náměstí si vybere každý. Chybět nebude ani maškarní průvod k řece spojený s odsouzením a poté topením Morany.

Tak bavil masopust v Kadani v roce 2020: 

Masopustní veselice v Zooparku Chomutov

Kdy: sobota 10. února od 14.00
Kde: Zoopark Chomutov
Za kolik: 90/50 korun

Chomutovský zoopark opět po roce připravil masopustní veselici. Uskuteční se v sobotu 10. února ve skanzenu Stará Ves od 14 do 16 hodin. Chybět nebude rozpustilý průvod maškar, který doprovodí i místní jezdecký oddíl. Svou jízdu začne u kapličky, vydá se na malý okruh po zooparku a následně se vrátí zpět do skanzenu k roubence. Tam účastníci průvodu dostanou klíč od Staré Vsi, aby bylo mohli spustit veselí. Do tance bude hrát Veselá krušnohorská muzika, přítomné pobaví herci z Divadla Mazec, připravená je také soutěž o nejhezčí masku a zabijačkové pochoutky.

Hasičský ples v Jirkově

Kdy: sobota 10. února od 19.30
Kde: Jirkovské divadlo, Jirkov
Za kolik: 399 korun

Sbor dobrovolných hasičů Jirkov přichystal svůj ples. Skvělou příležitost k tomu dalo 150. výročí založení sboru. Akce proběhne v sobotu 10. února v Jirkovském divadle. Těšit se můžete na hudbu, tombolu, ukázku práce mladých hasičů, volbu královny krásy a ocenění zasloužilého hasiče.

LOUNSKO

Masopustní oslavy v Lounech

Kdy: od čtvrtka 8. února
Kde: Sportovní hala a knihovna, Louny
Za kolik: zdarma

V Lounech odstartují ve čtvrtek 8. února masopustní oslavy. Letošní nový program nabídne několik samostatných akcí, a to až do středy 14. února. Ve čtvrtek od 9.30 mohou zájemci přijít na Masopustní taškařici do sportovní haly. Akce je určená dětem z mateřských škol i veřejnosti. V pátek od 10 do 12 hodin připraví Městská knihovna ve svém objektu masopustní kreativní dílnu pro malé i velké a v neděli od 15 do 17 hodin tamtéž soutěž o uvaření nejlepší polévky.

Masopust v Lounech v roce 2023
Masopustní veselice v Lounech bude výrazně jiná. Nabídne i závody na tobogánu

Vyprávění o Nepálu v Mederově domě

Kdy: pátek 9. února od 17.00
Kde: Mederův dům, Žatec
Za kolik: 100 korun

Návštěvníci Mederova domu na žateckém náměstí 5. května detailně poznají Himálaj, Nepál a především národní park Sagarmatha. Zavede je tam promítání a vyprávění Lubomíra Pokorného, který absolvoval pozoruhodnou expedici. Vysokohorský trek nabídne například úchvatný pohled na čtyři osmitisícovky - Mt. Everest, Lhotse, Cho oju a Makalu.

Druhý Stradonický ples

Kdy: sobota 10. února od 20.00
Kde: Restaurace Pod Rozhlednou, Stradonice

Druhý Stradonický ples proběhne ve Stradonicích na Lounsku v sobotu 10. února od 20 hodin. Hosté se přijdou bavit a samozřejmě tančit do sálu Restaurace Pod Rozhlednou. Zahraje jim k tomu kapela Bokovka.

LITOMĚŘICKO

Maturitní ples SŠPGHS Litoměřice

Kdy: pátek 9. února od 19.00
Kde: Kulturní centrum Litoměřice

Třída 4.D Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb Litoměřice bude mít v pátek 9. února maturitní ples. Studentky a studenti prožijí své nezapomenutelné chvíle v Kulturním a konferenčním centru Litoměřice. Téma plesu zní Fiesta de la noche a odkazuje na španělskou kulturu.

Maturitní ples SSOU Industria Litoměřice

Kdy: pátek 9. února od 19.00
Kde: Hotel Koliba, Litoměřice
Za kolik: 300 korun

Maturanti oborů Podnikání a Kosmetické služby Soukromého středního odborného učiliště Industria Litoměřice se chystají na svůj ples. Proběhne v litoměřickém Hotelu Koliba v pátek 9. února. Slavnostní večer se ponese v duchu casina v Las Vegas.

Muzika v Baronce

Kdy: pátek 9. února od 20.00
Kde: Baronka Litoměřice

Music bar Baronka v Litoměřicích přichystal na pátek 9. února večer plný řízné hudby. Vystoupí liberecká punkrocková kapela Kohout plaší smrt, hard-rockoví Pan Demos z Loun a folk-punkový básník a zpěvák Tom77 z Duban.

Masopust v levandulové zahradě v Klapém

Kdy: sobota 10. a neděle 11. února
Kde: Levandulová zahrada Anette, Klapý
Za kolik: dobrovolné

Levandulová zahrada Anette v Klapý láká o víkendu na tradiční předsezonní akci - Masopust v zahradě. Návštěvníkům nabídne zabijačkové dobroty, jako jitrnice, jelita, tlačenku a nebo koblížky či Boží milosti. Bude také možnost zakoupit něco z místních levandulových produktů k blížícímu se Valentýnu.

Masopust v Soběnicích a Mladé

Kdy: sobota 10. února od 9.30
Kde: Soběnice
Za kolik: zdarma

V Soběnicích a Mladé přichystali na sobotu 10. února oslavu masopustu. Začne v 9.30 hodin v Soběnicích u čp. 6, o hodinu později se vypraví průvod maškar obcí. V Mladé se masopustní masky projdou ulicemi od 13.00. Hrát bude kapela Máňa trio. Závěrečné pohoštění v soběnické hospodě se otevře ve 14.00.

Masopust v Libochovanech

Kdy: sobota 10. února od 13.00
Kde: obec Libochovany
Za kolik: zdarma

Masopustní veselici připravili na sobotu 10. února v obci Libochovany. Zábava začne ve 13 hodin na dvoře místního úřadu, o hodinu později vyrazí průvod rozpustilých masek ulicemi. Návštěvníci se mohou kromě skvělé nálady těšit také na zabijačkové dobroty, pěvecké a taneční vystoupení Musical School DDM, skupinu Camna a dokonce i stánek s knedlíky.

MOSTECKO

Cocotte Minute

Kdy: v pátek 9. února od 21.00
Kde: Ponorka Litvínov
Za kolik: 390 korun

Česká crossover kapela Cocotte Minute se vydala na turné Vostrý jaro tour 2024 a zavítá také do litvínovského klubu Ponorka. Vstupenky jsou k mání v předprodeji na Goout.cz.

Masopust ve Vtelnu

Kdy: v sobotu 10. února od 14.00
Kde: Náves, Vtelno
Za kolik: zdarma

Ve Vtelně se opět můžou účastníci sejít v průvodu v maskách a obejít ves. Ještě před tím si děti budou moci masky dotvořit. Následovat bude od 16.30 pohádka s divadlem Brambůrky – Hrnečková Karkulka, od 18 hodin zahraje Tandem. Lidé se mohou těšit také na zabíjačkové pochoutky po celé odpoledne.

ÚSTECKO

Fotbalový ples FK ČL Neštěmice

Kdy: v pátek 9. února od 19.00
Kde: Kulturní sál Horizont v Ústí nad Labem
Za kolik: 300 korun

Fotbalový klub Český lev Neštěmice zve na fotbalový ples. Těšit se můžete na welcome panák podle oblíbené barvy, na vyhlášení nejlepších hráčů všech věkových kategorií za rok 2023, chybět nebude tombola o skvělé ceny a hudba od nejlepšího ústeckého hitmakera DJ Radka. Zajištěn je raut nejen v podobě minichlebíčků či miniburgerů.

Maturitní ples Gymnázia Jateční

Kdy: v pátek 9. února od 19.00
Kde: Dům kultury v Ústí nad Labem - velký sál

Plesová sezona je na Ústecku v plném proudu a společenská oslava blížících se maturitních zkoušek čeká v pátek 9. února studenty Gymnázia Jateční. Ples se uskuteční v ústeckém Domě kultury od 19.00.

Antonín Dvořák: Rusalka

Kdy: v pátek 9. února od 19.00
Kde: Severočeské divadlo v Ústí nad Labem
Za kolik: 170 – 450 korun

Opera Rusalka od Antonína Dvořáka patří mezi nejkrásnější české opery a těší se velké oblibě nejen na prknech českých divadel, ale i v zahraničí. Jádrem příběhu je konflikt vodní víly s lidským prostředím. Rusalku uvede Severočeské divadlo v Ústí nad Labem v pátek od 19.00.

Stoletá diskotéka

Kdy: v pátek 9. února od 20.00
Kde: Národní dům v Ústí nad Labem
Za kolik: 100 korun

Stoletá diskotéka je zpět. Ivan Dostál se vrací do Národního domu, aby zahrál to nejlepší, co vzniklo od šedesátých let do současnosti v české i zahraniční hudbě. Na hity prověřené časem i žhavé novinky můžete tančit nebo posedět s přáteli a zaposlouchat se. Pořadatelem je Kulturní středisko města Ústí nad Labem.

Chlumecký masopust

Kdy: v sobotu 10. února od 9.00
Kde: Chlumec, u hasičárny
Za kolik: zdarma

Od 9.00 bude možnost nahlédnout pod ruce mistra řeznického, od 10.00 vyráží průvod masek. Těšit se můžete na občerstvení, prodej zabíjačkových specialit a na prdelačku zdarma. Chlumecký masopust odstartuje v sobotu v 9.00.

Tak vypadal masopust v Chlumci předloni:

Kreativní víkend – závěsná dekorace

Kdy: v sobotu 10. února od 9.00 do 12.00
Kde: Dům dětí a mládeže v Ústí nad Labem
Za kolik: 250 korun

Přijďte si vyrobit třeba jarní závěs z větviček kroucené vrby, dřevěných výřezů, peříček a stužek i korálků. Poplatek zahrnuje materiál na výrobu jednoho závěsu. Děti mladší 12 let mohou na akci pouze v doprovodu dospělé osoby.

Ústecký masopust

Kdy: v sobotu 10. února od 10.00 do 15.00
Kde: Lidické náměstí v Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma

Skvělá atmosféra, tradiční zabíjačkové speciality a bohatý doprovodný program. To je 6. ročník oblíbeného Ústeckého masopustu. V 11 hodin půjde na řadu průvod plný hudby a masek z Lidického náměstí. Na místě čeká na příchozí soutěž o nejlepší jitrnici, dětská dílnička, zvířátka v domácí zoo a další.

Běh přes Nedvězí vrch

Kdy: v neděli 11. února od 10.30
Kde: U rozcestí pod restaurací „Pohoda“ na Střížovickém vrchu
Za kolik: 25 – 50 korun

Něco pro milovníky běhání. Organizátoři zvou příznivce sportování v přírodě na běžecké závody v blízkém okolí Ústí nad Labem. Trasa dlouhá zhruba 7,5 kilometru vede mírně zvlněným terénem s krátkými zpevněnými úseky. Přijďte si otestovat své běžecké schopnosti za lidovou cenu.

Svatojánský oheň

Kdy: v neděli 11. února od 15.00
Kde: Činoherní studio v Ústí nad Labem
Za kolik: 200 korun

Letní večer, za kterého chlapci skáčou přes ohnivou hranici, přinese velké neštěstí. Matouš svůj skok nezvládne. Nebo to bylo jinak? Pohádku básníka Karla Šiktance uvede ústecké Činoherní studio v neděli od 15.00.

Jeden gól

Kdy: v neděli 11. února od 17.30
Kde: Veřejný sál Hraničář v Ústí nad Labem
Za kolik: 170 korun

Úsměvná komedie Jeden gól vypráví skutečný příběh fotbalového týmu Americké Samoy, který v roce 2001 nechvalně proslul drsnou prohrou 31:0. Sportovní komedii uvede Hraničář v neděli od 17.30.

DĚČÍNSKO

Masopust ve Varnsdorfu

Kdy: v sobotu 10. února od 8.00
Kde: Varnsdorf
Za kolik: zdarma

Středobodem letošního varnsdorfského masopustu bude náměstí E. Beneše. Už v 8 hodin tu vypuknou masopustní hody, na kterých si lidé budou moci pochutnat na výhradně místních dobrotách. V 9 hodin se tradičně sejdou masopustní maškary na nádvoří ZUŠ a vydají se v průvodu městem. Ten obohatí akrobaté na chůdách, zahraje a zazpívá Dykyta. Od 10 hodin pak na náměstí odstartuje velká masopustní taškařice, i letos tu budou narážet starostenský sud piva.

Masopust ve Varnsdorfu 2015:

Masopustní průvod ve Velkém Šenově

Kdy: v sobotu 10. února od 13.30
Kde: Velký Šenov
Za kolik: zdarma

Letošní masopust spojí ve Velkém Šenově s výhrou v anketě Deníku o nejkrásnější vánoční strom. Poté, co na náměstí rostly jitrnice na stromech, splní na této akci další slib, a to, že pivo poteče potokem. Vlastní půllitry doporučují vzít s sebou. Masopustní průvod začne u hasičské zbrojnice, do průvodu přivítají nejen masky, ale i různé hudební nástroje, včetně řehtaček a bubínků. Na konci průvodu bude čekat posezení s občerstvením a hudbou.

TEPLICKO

Červenoújezdský masopust

Kdy: v sobotu 10. února od 13.00
Kde: Červený Újezd
Za kolik: zdarma

Spolek Veselý venkov pořádá s podporou obce Hrobčice už jedenáctý masopust. Účastníky čeká masopustní obchůzka po staveních s občerstvením za doprovodu folklorního souboru Jarošovci a Podřipského harmonikáře, při které si užijí tanečky, říkadla i písničky. Poté se sejdou na návsi, kde budou připraveny masopustní dobroty. Návštěvníci v maskách dostanou svařák zdarma.

Tak vypadal masopust v Újezdu v roce 2022:

Bystřanský masopust

Kdy: v sobotu 10. února od 13.30
Kde: Bystřany
Za kolik: zdarma

Masopustní průvod s muzikanty a občerstvovací stanicí projde obcí Bystřany do Úpořin na statek, kde bude připraveno občerstvení v podobě zabijačkových dobrot či masopustních koblížků. Proběhne také soutěž o nejlepší masopustní koláček.