Kostel sv. Ignáce na chomutovském náměstí je sice kostelem nevysvěceným, a tudíž se v něm nesmí pořádat mše a bohoslužby, díky tomu však mohou jeho prostory fungovat jako výstavní síň. Až do konce září zde můžete vidět výstavu ukrajinské umělkyně žijící v Česku Ljuby Vítkovské.

Výstava s názvem „Ruce sahající k oblakům“ nabízí návštěvníkům díla tvořena především horkou a také studenou batikou. Rozdíl mezi nimi je pouze v použití jiných barev, které nepotřebují k působení vroucí vodu.

Prostory kostela sv. Ignáce nabídnou návštěvníkům výstavu až do 30. září. Vstupné činí velmi lidových 5 korun s tím, že děti do 15ti let mají vstup zdarma. Prázdninové změny otevírací doby se kostela netýkají, a tak můžou lidé výstavu navštívit každé úterý, čtvrtek mezi jedenáctou a dvanáctou dopoledne a poté mezi čtvrtou a pátou odpoledne. V sobotu se brány kostela návštěvníkům otevírají od deseti do dvanácti hodin dopoledne, v neděli pak mezi druhou a čtvrtou odpolední. V pondělí, středy a pátky je v kostele zavřeno.

Ljuba Vítkovská se narodila na Ukrajině ve městě Volnovacha. Vystudovala historii umění na univerzitě v Jekatěrinburgu a následně i pár let přednášela na umělecké škole v Penze. Od roku 1995 se naplno věnuje své umělecké dráze. Její díla se však neomezují pouze na batiku – ve chvílích oddechu se věnuje akvarelu a olejovému pastelu. Věnuje se také výrobě ikon, nábožensky laděných obrazů zobrazujících výjevy ze života svatých.
České občanství získala v roce 2006, s manželem a synem žijí v Kliměticích na Sedlčansku.