Město ho letos pořádá už pošestadvacáté. A bude zřejmě vyprodáno. Vstupenky jsou zároveň slosovatelné, takže každý příchozí má možnost vyhrát některou z hodnotných cen v bohaté tombole. „Letos jsou velmi zajímavé ceny, například pobytové ceny na farmách, večeře v Tančícím domě nebo třeba kurz přežití v přírodě,“ vyjmenovává Adéla Václavíková z Městského úřadu v Klášterci.

Do kláštereckého kulturního domu se sjíždějí nejen místní, ale i návštěvníci z jiných měst. „Ples v Klášterci nad Ohří je pro mě příležitost setkat se se svými dávnými přáteli a sousedy. I když mnoho let žiji v Praze a na Klášterec už žádné osobní vazby nemám, pořád zůstává mým domovem,“ vysvětluje Martina z Prahy, která vstupenky nakupuje ve velkém i pro přátele. Někteří z nich letos navštíví lázeňské město úplně poprvé.

Zabijačkové trhy v Jirkově.
Posnídejte jitrnice. Farmáři přivezou v sobotu do Jirkova zabijačku

O vysoké úrovni plesu svědčí i bohatý program. Těšit se můžete třeba na ukázky společenského i sportovního tance nebo na akrobatický rokenrol. „S tanečními ukázkami vystoupí Marek Pinta s partnerkou, dva velmi talentovaní a přitom velmi mladí tanečníci,“ upřesňuje Adéla Václavíková.

Výjimečným hostem reprezentačního plesu je také zpěvačka Leona Machálková. Večerem provede moderátor Miroslav Nyklíček. K tanci a poslechu všem příchozím zahraje devatenáctičlenný orchestr Big Band Bonit, který má v repertoáru hudbu nejrůznějších žánrů. Orientuje se ale především na taneční a swingové písně. Pro svůj široký záběr jsou vyhledávaným seskupením muzikantů a potkat je můžete nejen na společenských akcích, ale i letních festivalech.

Reprezentační ples města Klášterec nad Ohří začíná v sobotu 16. února od 20 hodin v kulturním domě.

(pet)