Klášterecké hudební prameny nabídnou pozoruhodné koncerty zejména na nádvoří místního zámku.

V pátek 7. července to bude od 19 hodin program Jablkoň a Svěcený aneb Alternativa pro každého. Legendární skupina, která je ve špičkové formě už 45 let na scéně, ve složení Michal Němec, Martin Carvan, Johnny Jůdl, Petr Chlouba a Marie Puttnerová se vrací po 15 letech na festivalové pódium
v Klášterci nad Ohří. Přidá se známý houslista Jaroslav Svěcený. 

Další podrobnosti o festivalu najdete na stránkách kultura.klasterec.cz.

Ve stejný čas ožije zámecké nádvoří i v sobotu. Program Johanku, zahraj mi… nabídne hudebně zábavnou podívanou z dob, kdy si skladatel vydělal víc než právník. Pořadatelé slibují koncertně herecký večer plný úžasných životních příběhů a geniální hudby Johanna Sebastiana Bacha a jeho současníků. Diváky potěší Jaroslav Svěcený a Martin Kos na housle, Jitka Navrátilová na cembalo, Virtuosi Pragenses a hosté.

V neděli 9. července odpoledne se kultura přesune do zámeckého Renesančního sálu. Ve 14 hodin tam odstartuje koncert účastníků houslových kurzů Jaroslava Svěceného, na klavír ho doprovodí Lucie Tóth. Program nese příznačný název Mládí na pódiu. 

Árie a struny léta rozeznějí opět nádvoří zámku v neděli v 19 hodin. Operní, operetní a instrumentální gala uzavře letošní ročník festivalu. Vystoupí Severočeská filharmonie Teplice, sopranistka Hana Jonášová a Karel Untermüller na violu.

19. ročník letního hudebního festivalu a mezinárodních houslových kurzů nabídl už od pondělí 3. července celou řadu zajímavých koncertů. Postupně to byli 4Tenoři, program Ohnivé rytmy tří světadílů, ve středu Klasika, jazz, muzikál aneb Setkání žánrů v podání Jaroslava Svěceného (housle), Lenky Graf (zpěv), Žanety Pelcové (saxofon), Lucie Tóth (klavír) a jazzového tria. Čtvrtek pak ozdobila premiéra nového programu stálých slovenských hostů festivalu Nové gala - Cigánski diabli a Jaroslav Svěcený.