Konaly se zde tradiční městské slavnosti, jejichž program se tentokrát neomezil pouze na lázeňský areál. V parku totiž také mohli lidé vidět umění mistra výčepního nebo si zasoutěžit na Švejkovo pivním festivalu.

Vláček svážel zájemce z města

Novinkou byl výletní vláček, který během dne svážel a odvážel na akci především rodiny s dětmi z celého města. A zájem o něj ilustrovaly fronty lidí, které se tvořily na zastávkách. „Pojedeme dalším, nedá se nic dělat,“ brala situaci s nadhledem jedna z čekajících rodin, která se už na jedné ze zastávek na Novém sídlišti do plného vláčku nevešla. „Vláček slavil mezi lidmi úspěch, takže je možné, že bude jezdit po městě i příští rok,“ řekla vedoucí oddělení vztahů s veřejností a cestovního ruchu Radka Hodicová.

Vrcholem byli Arakain

A na co vláček návštěvníky vozil? Od odpoledne až do půlnoci se na hlavním podiu vystřídalo mnoho umělců. Kromě hudebních vystoupení pro všechny věkové kategorie mohli diváci vidět i kouzelnické představení Pavla Kožíška nebo večerní ohňovou show. Tradičně se začínalo dechovkou (Veselí muzikanti, Brass band místní Základní umělecké školy), následoval program pro děti (Hudební divadlo Hnedle vedle, Kašpárek v rohlíku). Večer se začalo publikum proměňovat a rodiny s dětmi nahradili mladí a dospělí. Ti přišli hlavně na populární Vltavu, zpěvačku Debbi, ale také na vrchol večera na legendární Arakain, kteří předvedli energickou a tvrdou show.

Oslava výročí i v Krytu

Pro malé i větší děti byla připravena celá řada atrakcí. Bohatý byl i stánkový prodej, v rámci kterého se se svými výrobky prezentovala mj. i klášterecká porcelánka (Thun 1794, a.s.), která v tomto roce slaví 220. výročí svého vzniku. Právě na výstavu připomínající její založení a historii se můžete v těchto dnech podívat v klášterecké galerii Kryt.