Letošní ročník Kláštereckých hudebních pramenů je ve znamení opravdových hudebních osobností. Hned první den festivalu, v úterý 9. července vystoupí Kvarteto V4, kde hrají mezinárodně ostřílení interpreti ze všech zemí Visegrádské čtyřky. Následující den, ve středu 10. července vystoupí legenda operního světa, sopranistka Gabriela Beňačková s barytonistou Jakubem Pustinou. Tato operní diva se vrací na festival po mnoha letech.

Další světově proslulou hvězdou, která na festivalu vystoupí je Eva Urbanová. Na tuto pěvkyni se publikum může těšit ve čtvrtek 11. července. Eva Urbanová přednese za doprovodu Moravského klavírního tria to nejlepší z českého a světového repertoáru.

Pátek, 12. července, bude patřit slavnostnímu koncertu k 20. výročí festivalu. Postupně vystoupí celá řada vynikajících interpretů, kteří na festivalu už koncertovali. Návštěvníci se mohou těšit například na kytaristu Lubomíra Brabce, barytonistu Filipa Bandžaka, violistu Karla Untermüllera, akordeonistu Ladislava Horáka, saxofonistku Žanetu Pelcovou a klavíristku Lucii Karlovou. Průvodcem tohoto multižánrového galavečera bude houslista Jaroslav Svěcený.

close Leták s programem na Klášterecké hudební prameny. info Zdroj: Město Klášterec nad Ohří zoom_in Leták s programem na Klášterecké hudební prameny.

V sobotu večer, 13. července, se přes nádvoří zámku rozezní hudba od Antonia Vivaldiho. Zazní jeho nejznámější koncerty včetně Čtvera ročních dob. Ve speciálně vytvořeném průvodním slovu se autorsky a herecky představí členka Dejvického divadla Zdeňka Žádníková. Závěr jubilejního ročníku Kláštereckých pramenů bude ve znamení společného koncertu mladých interpretů a absolventů houslových kurzů s Jaroslavem Svěceným a klavíristkou Lucií Karlovou.

Vstupenky jsou k zakoupení na zámku nebo na stránkách www.kultura.klasterec.cz.

Mohlo by vás zajímat: Ze slavného cirkusu zbyla jen královna maringotek. Takto vypadá po opravě

Ze slavného cirkusu nezbylo nic. Královna maringotek je však zpět. | Video: Stanislav Ďoubal