Po chomutovském kině Oko, které ho promítalo minulý týden, se ho podařilo získat také jirkovskému kinu. Podle Miloše Kubelky, provozovatele kina Jirkov, stojí film za to. „Viděl jsem kontrolní projekci a zní to úplně výborně. Moc se mi to líbilo a to nejsem Jacksonův fanoušek. Zvuk je úžasný, na některé pasáže se určitě podívám znova.“

Snímek Michael Jackson´s This is it vznikal původně jen jako doprovodný materiál zachycující několikaměsíční přípravy na největší sérii koncertů Michaela Jacksona v jeho kariéře. Comebackové turné This Is It mělo odstartovat letos v létě v Londýně. Režisérem filmu je Kenny Ortega, tvůrčí partner Michaela Jacksona při přípravách na velkolepé turné, zpěvákův přítel a dlouholetý spolupracovník. Plánoval zařadit natočený materiál jako bonusový dokument na připravované DVD z koncertní šňůry. Jenže pak Jackson 25. června letošního roku nečekaně zemřel a pracovní filmové záznamy se staly jeho posledními záběry před smrtí.

Snímek nabízí unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení. Na zvukových a jevištních zkouškách zachycuje umělce a jeho tým během vzniku a příprav na velkolepé turné, představuje jeho nejlepší a nejslavnější skladby. Tvůrci i distributor filmu navíc lákají na výjimečný a soukromý pohled na zpěváka, nevšední příležitost pohlédnout do jeho soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak se zatím nikomu nepodařilo.

Kino Jirkov bude snímek promítat v sobotu 28. listopadu a v neděli 29. listopadu. Vstupné je 90 korun, lístky jsou v předprodeji přímo v kině.

Termíny představení

Sobota 28.listopadu - 15:00, 17:30, 20:00
Neděle 29 listopadu - 17:30, 20:00