Kinematograf se v první polovině července usadí na Mírovém náměstí v Kadani. Projekce budou začínat vždy po setmění, tedy zhruba ve 22 hodin.

Diváci jako obvykle zhlédnou čtyři české filmy. Prvním bude v neděli 9. července Střídavka. Komedie režiséra Petra Nikolaeva plná rodinných a partnerských zmatků nabídne v hlavních rolích Martina Hofmanna, Kristínu Svarinskou, Jitku Čvančarovou, Jiřího Vyorálka, Annu Polívkovou, Evu Holubovou a další.

Druhý, pondělní snímek, vyzve Buď chlap! Vypráví o stárnoucím Pavlovi (Jakub Prachař), který ještě pořád úplně nedospěl. Bydlí s mámou a chybí mu odvaha dělat v životě to, co by ho skutečně naplňovalo. Tu získá až ve chvíli, kdy potká svou dětskou lásku Terezu (Tereza Ramba) a prožije s ní dobrodružnou noc. Jde o letošní filmovou novinku. Hlavních rolí se chopili Jakub Prachař, Tereza Ramba, Ondřej Sokol, Sabina Remundová, Ester Geislerová, Ivana Chýlková a další.

Zdroj: Youtube

Buď chlap! (trailer)  Zdroj: YouTube.com/Totalfilm.cz

V rodinné a trochu bláznivé komedii Přání k narozeninám uvidíme 11. července Evu Holubovou, Jaroslava Duška, Veroniku Khek Kubařovou, Tomáše Kluse a další. Děj se točí kolem narozeninové oslavy maminky, která má každý rok jediné přání - aby se sešla celá rodina. Tentokrát ale její syn předstírá nemoc, aby mohl strávit den se svým přítelem. Ten má totiž narozeniny ve stejný den.

Poslední snímek bude pohádkový. Ve středu 12. července večer potěší Princ Mamánek. Jan Budař, Ondřej Vetchý, Martin Huba, Jana Nagyová Pulm, Veronika Khek Kubařová, Vladimír Javorský, Bolek Polívka a další nabídnou příběh prince, kterému už sice táhne na čtyřicet, ale stále je až příliš fixovaný na svou matku, královnu. Bojí se skoro všeho, do ženění se nežene a většinu života se poflakuje po přepychovém zámku a přilehlých oborách. Jednoho dne se však probudí v lese… 

Vstupné na promítání je dobrovolné. Výtěžek každoročně putuje na dobročinné účely.