Kino Oko, Chomutov

10.2., 19:00: Whisky s vodkou, komedie/drama, Německo
Slavný herec Otto je problémovým i obdivovaným seladonem. Má za sebou třicet let profesionální kariéry, natáčí svůj další film a hned první natáčecí den se opije. I když je ale zrovna opilý, pořád toho o natáčení ví víc než nezkušený režisér jeho nejnovějšího filmu. Ten dostane nápad povolat místního herce, aby se stal náhradníkem nespolehlivé hvězdy. Ukáže se, že neznámý herec Arno je zatraceně dobrý…Melancholický snímek o stárnoucí hvězdě bilancující svůj dosavadní život, je jakýmsi filmem ve filmu, nemilosrdně zachycujícím vztahy ve filmařském prostředí. Právě vznikající film se prolíná se skutečným životem.

Více ZDE

Kino Hvězda, Kadaň

10.2., 11.2., 12.2., 13.2., 17:30, 20:00: Černej dynamit, akční komedie, USA
Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu na jednom ze svých dealerů, vstupuje na scénu bratr oběti, všemi obdivovaný a zároveň obávaný titulní hrdina. Na cestu za pomstou se vydává vybaven střelnými zbraněmi, nunčaky a neodolatelně břitkými hláškami. Tři desítky let po vzniku nejslavnějších blaxploitation filmů natočil Scott Sanders poctu žánru, jež je zároveň jeho mimořádně povedenou parodií. Tvůrci si utahují z nejednoho klišé, ovšem silný satirický podtón zaručuje, že o zábavu budou mít postaráno i ti, kterým tituly kultovních filmů Shaft nebo Sweet Sweetback’s Baadassss Song nic neříkají.

Více i filmu si můžete přečíst ZDE

Kino Svět, Klášterec

10.2., 19:00: Projekt 100: Harold a Maude, komedie/drama, USA
Harold je dvacetiletý mladík posedlý myšlenkami na smrt, Maude je skoro osmdesátiletá stařenka, vychutnávající život plnými doušky. Tito dva outsideři nemají na první pohled nic společného, i přesto mohou právě oni dva tvořit ideální pár. Harold žije se svou dominantní matkou v bohatství, snaží se upoutat její pozornost neúspěšnými pokusy o sebevraždu a tráví většinu času na cizích pohřbech. Čiperná Maude také ráda chodí na pohřby, ale z úplně jiných důvodů. Když se jednoho dne potkají nad cizí rakví, vytvoří svérázný romantický pár, který se bláznivými nápady a neskrývanou svobodou vysmívá všem autoritám a předsudkům o životě, smrti, mladosti, stáří i sexu.

Další informace hledejte TADY