Kino Oko, Chomutov


27.1., 19:00: Projekt 100: Zahraj to znovu, Same, komedie, USA
Filmový kritik Allan Felix (Woody Allan) s dojetím sleduje finále romantického hitu Casablanca, v němž navenek cynický hrdina v podání Humphreyho Bogarta přenechává milovanou ženu svému sokovi. Následující děj pak líčí snahy Allana, jehož opustila manželka, o seznámení s novou (a vlastně s jakoukoli) ženou. Pomoci se mu snaží jeho přátelé, manželský pár Dick a Linda. Allan si jakožto fanda Casablanky vytvoří iluzorní postavu Humphreyho Bogarta, která mu radí, jak rázně vyřídit jeho problémy a někoho sbalit. Namlouvání z filmů drsné školy se ale samozřejmě ukazuje být nepoužitelné pro neatraktivního městského intelektuála plného komplexů.

Koukněte SEM

Kino Hvězda, Kadaň


27.1., 17:30, 20:00: Twilight: Nový měsíc, romantický film, USA
Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho
rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách.

Více si počtete TADY

Kino Svět, Klášterec nad Ohří


27.1., 19:00: Projekt 100: Fish tank, drama, Velká Británie / Nizozemsko
Hrdinové filmového příběhu žijí v panelácích v Essexu. Patnáctiletá Mia není žádné okouzlující stvoření, byla vyloučena ze školy, kamarádi se jí straní, a tak jen tak bloumá po okolí. Jediným jejím zájmem je tancování. Zdá se, že se vše začíná měnit k lepšímu, když se Miina matka seznámí se sympatickým, přitažlivým a trochu tajemným Connorem. Film v duchu sociálního realismu klade důraz na autenticitu a divák má pocit, že je přímým účastníkem děje. I ve všední a neradostné každodennosti dokáže najít a zachytit poetické momenty.

Další se dozvíte ZDE