Kino Oko, Chomutov


19.2., 20.2., 21.2., 19:00: Kawasakiho růže, drama, ČR
Kdo může posuzovat minulé viny? Kdo je může odpouštět? Může jim čas obrousit hrany? Drama Jana Hřebejka podle scénáře Petra Jarchovského vytváří spletitý řetězec podobných otázek a nabízí celou škálu často protichůdných odpovědí. Středobod příběhu tvoří postava renomovaného psychiatra, morální autority, který má u příležitosti výročí založení republiky získat významné státní ocenění. Právě připravovaný slavnostní akt se stane katalyzátorem událostí, které na povrch vyplaví hříchy minulosti, jež mu můžou zlomit vaz. Jeho zeť ho nařkne, že byl za minulého režimu udavačem . Pátrání v minulosti tak rozjitří vztahy uvnitř navenek harmonické rodiny, na povrch začnou vyplouvat staré křivdy.

Do kin jde Hřebejkova novinka Kawasakiho růže

Chomutovsko – Dnes vstupuje do kin na Chomutovsku nejnovější filmový počin režiséra Jana Hřebejka a scénáristy Petra Jarchovského Kawasakiho růže.

Výsledkem jejich desáté filmové spolupráce je současné drama o tom, jak životy lidí ovlivní konfrontace s tajemstvím z minulosti.
Renomovaný psychiatr, někdejší disident a chartista v podání slovenského herce Martina Huby je uznávanou morální autoritou. U příležitosti výročí založení republiky má získat významné státní ocenění. Jeho zeť podvádí svou manželku s kolegyní. Když se nevěra provalí, obviní svého tchána, že byl za minulého režimu udavačem tajné policie. Pověst známého disidenta je ohrožena, pátrání v minulosti začne otřásat základy navenek harmonické rodiny.

V roli psychiatrovy manželky se objeví Daniela Kolářová, Lenka Vlasáková hraje jeho dceru. V nezvyklé úloze bývalého vyšetřovatele StB se objeví Ladislav Chudík, představitel primáře Sovy ze seriálu Nemocnice na kraji města.

Za scénář získal Petr Jarchovský první cenu ve scénáristické soutěži Sazky. A úspěchy slaví snímek i nadále. Kromě té české má za sebou už i mezinárodní premiéru, a to na jednom z nejvýznamnějších světových filmových festivalů, na Berlinale. Stal se jediným českým zástupcem v hlavním programu sekce Panorama a tuto sekci také slavnostně zahájil.

Film Kawasakiho růže uvádí ode dneška kino Oko v Chomutově. (kub)

Koukněte se také SEM

Kino Jirkov


19.2., 17:30, 19:45: Trable v ráji, komedie, USA
Pobyt na nádherném exotickém ostrově jako lék na manželskou krizi? Proč ne. Dave a Ronnie žijí v příšerném stereotypu, ale snaží se si to nepřipouštět. Joeymu a Lucy drží manželství jen silou vůle, Shaneovi už držet přestalo, a tak si nabalil novou holku. Jediný solidní vztah mají Jason a Cynthia, jenže, jak se ukáže, je to jen pracně udržovaná fasáda. Aby zachránili, co se dá, kývnou spřátelené dvojice na nabídku partnerské terapie v ostrovním tichomořském ráji Eden Resort. Jenže věc má malý háček. Letovisko vede neortodoxní manželský poradce Monsieur Marcel, který všem osmi účastníkům nastaví přísný „výchovný“ režim. Manželé se drilu podvolí a dobrovolně se ocitnou v pekle, z něhož mají vyjít posílení, zamilovaní a šťastní. Jednoduchý recept na manželskou harmonii ale neexistuje a pozná to i sám Monsieur Marcel, když páry začnou jeho program sabotovat.

Čtěte TADY

Kino Hvězda, Kadaň


19.2., 17:30: Arthur a Maltazardova pomsta, animovaný film, Francie
Po úspěšném filmu Arthur a Minimojové přichází pokračování příběhu o malém hrdinovi. Arthur je natěšený, protože dnes večer se naposledy může vrátit do říše Minimojů a setkat se tak s princeznou Selénií. Minimojové na jeho počest chystají obrovskou hostinu a princezna se chystá obléknout do šatů z růžových okvětních plátků. Arthur ale nečekaně najde zrnko rýže, kde je napsáno SOS. Není pochyb o tom, že princezna Selénia je v nebezpečí! Arthur se dvakrát nerozmýšlí a vy-dává se ji zachránit. Až na místě ale zjistí, že Minimojové ho o pomoc nevolali. Kdo na mladého hrdinu nastražil tuto léčku?

Více podrobností TADY

Kino Svět, Klášterec nad Ohří


19.2., 20.2., 16:00, 19:00: Avatar, akční sci-fi, USA / Velká Británie
Nově objevená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem Na’vi, žijícím v souladu s přírodou. Těžařská korporace ze Země tam objeví velmi cenný minerál. Aby se lidé mohli na Pandoře volně pohybovat, vytvářejí své dvojníky Avatary za pomoci DNA Na´viů, kteří vypadají stejně jako místní. Ty pak ovládají pomocí svého vědomí. Chtějí tak navázat kontakt s Na´vii a získat jejich důvěru, aby je přesvědčili ke spolupráci na těžbě. Členem mise je také bývalý námořník Jake Sully, který je na vozíku. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře Na’viů se posádce podařilo adaptovat, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat. Proto se lidé rozhodnou získat to, co chtějí násilím. Jake, který se sblížil s místním obyvatelstvem a především s princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu celé planety.

Ještě čtěte ZDE

Městské kino Krušnohor, Vejprty


19.2., 18:00: Galimatyáš, krimi komedie, Francie
Nejprve vybouchla mina v marocké poušti. Pak se mu po letech strefila do hlavy zbloudilá střela. Bazil prostě nemá na zbraně štěstí. Ta první zkušenost z něj udělala sirotka, druhá ho drží na pokraji náhlé a rychlé smrti. Tenhle optimistický snílek se však nedá ničím zastrašit a společně se svým „jedinečným“ týmem zoufalců se rozhodne pomstít celému zbrojnímu průmyslu. Kriminální akční komedie režiséra Jean-Pierre Jeuneta ve stylu jeho nejslavnějšího filmu Amélie z Montmartru nás zavede mezi obchodníky se zbraněmi, kterým se na ruce podívá se svérázným humorem a francouzským šarmem.

Ještě pokračujte TADY