Sobota hektolitry dobrého vína na Svatováclavském vinobraní v kadaňském Františkánu a hip-hop na chomutovském hlavním nádraží. Stačí si jen vybrat, kam vyrazit za zábavou.

SLAVNOSTI VÍNA

Zítřek bude v Kadani patřit slavnostem dozrávání vinných hroznů. Tradiční již sedmnácté Svatováclavské vinobraní, které se uskuteční ve Františkánském klášteře, začíná v 10 hodin a návštěvníci se mohou těšit na ochutnávku letošního burčáku, čerstvého vinného moštu či vína. Ani letos nebude chybět bohatá tombola, ve které je možné vyhrát klášterní víno, klášterní med a různé další ceny jako například vstupenky na kulturní akce v Kadani.

Naprostou novinkou je možnost koupit si Kadaňské víno. ,,Letos poprvé představíme nové Kadaňské víno, které si budou moci návštěvníci zakoupit. V minulých letech toto víno sloužilo na reprezentativní účely nebo do tomboly, ale tento rok budeme mít k dispozici pět set lahví k prodeji, " uvedla organizátorka akce Tereza Gvoždiáková.

Na Svatováclavském vinobraní nebude nouze ani o muziku. Postará se o ni cimbálová kapela Vojara.

Vstupné je 30 Kč.

LEZECKÁ ARÉNA ZAHAJUJE PUNKOVĚ

Sezónu v jirkovské lezecké aréně dnes večer odpálí ska-punková formace Definitivní ententýk. Pokřtí tam své demo, které se stalo vedlejším produktem jejich nového CD, na němž kapela stále pracuje.

Začátek je ve 20 hodin a vstupné stojí 50 korun.

ODVÁZANÁ DIVADELNÍ KOMEDIE V KADANI

Drzý humor a vtipné scény divadelního představení Večírek byly napsané pro ty otrlejší z diváků. Hru Michala Suchánka „Večírek" v podání kadaňského ochotnického divadla Navenek uvidí dnes od 19 hodin ti, kdo zamíří do kadaňského Orfea.

Vzhledem k veskrze dospěláckému humoru je představení přístupné od 16 let a vstupné je 50 korun.

HIP HOP NA NÁDRAŽÍ

Druhý víkend letošního festivalu Cumbajšpíl, který se koná na hlavním vlakovém nádraží, bude ve znamení hip hopu, ska reggae rytmů a elektra. V pátek vystoupí pionýři českého hip hopu kultovní WWW a poté německá kapela Meniak a naděje české elektronické scény Duo Space.

Sobota bude patřit fanouškům rapu a hip hopu. Vystoupí kapela Prago union, bez které si posluchači tuto hudební scénu nedokážou představit. Dále bude celý večer patřit místním hudebníkům. Především se představí lokální Dj´s.

Akce začíná v pátek i v sobotu ve 20 hodin a vstupné je vždy 70 korun.