Dnes a zítra je možné procházet celou šňůrou zajímavých akcí od oslav „40 let na ,koupáku´ v Kadani", pivních slavností a Kadaňského patchworkového dne v zahradách Františkánu, po DobroFest v chomutovském parku a Scate Contest v chomutovském skejtparku.

OSLAVY NA „KOUPÁKU"

S kadaňským koupalištěm se pojí za čtyřicet let jeho existence spousta vzpomínek: první plavecká tempa, první šipky, prázdninová setkání s kamarády a vodní bitvy, první pusa, první rande…

Zavzpomínat si, posoudit proměny a pobavit se mohou dnes všichni u příležitosti oslav „40 let na ,koupáku´ v Kadani". Program začne ve 14 hodin, kdy moderátoři Petr Píďan Stehlík a Luďa Pardubský odstartují řadu zajímavých disciplín jako je běh po vodě, lodní bitvy, přehlídka historických plavek a mnoho dalšího. Podrobný program je v infobloku dole.

Zájemci se budou moci podívat také do zázemí koupaliště a poohlédnout se v areálu po novinkách. K těm patří velké Člověče nezlob se, jehož herní plán vyrostl v sousedství maxišachů, rozšířené brouzdaliště pro batolata, stylové hodiny a stabilní lehátka u bazénu.

Návštěvníci, kteří přijdou slavit na „koupák", zaplatí vstupné 40 korun. Protože se však v bazénu bude odehrávat řada vodních disciplín, vstup do vody bude omezený.

Vzpomínky na kadaňský „koupák"„Já se na kadaňském koupališti seznámil s mojí manželkou. Tenkrát nebyl žádný fejsbuk, tak jsme se potkávali na koupališti," s úsměvem zavzpomínal Václav Vlasák z Kadaně. Na koupaliště chodí po celých čtyřicet let hned s prvními dny sezóny, ještě nikdy nevynechal. „Za tu dobu jsem naplaval skoro šest tisíc kilometrů. Píšu si to, protože tu zpočátku byla soutěž, kdy jsme si zapisovali do kartiček uplavané vzdálenosti a posílali je plaveckému svazu, a tak mi to zůstalo," dodal.

PIVO PRO MUŽE, PATCHWORK PRO ŽENY

Oslavou českého národního nápoje budou Kadaňské pivní slavnosti pořádané v sobotu v zahradách Františkánského kláštera. Nepůjde o nějaké bezbřehé popíjení, ale naopak kultivaci jeho požívání a obecnou osvětu spojenou s propagací malých pivovarů.

Pátý ročník pivních slavností začne ve 13 hodin a představí se na něm osm pivovarů s nabídkou přibližně třiceti piv, která se budou ucházet o přízeň diváků v soutěži „O zlatou zátku". Chybět nebude pivní betlém ani ukázka vaření středověkého piva. Akci zakončí slavnostní vyhlášení výsledku diváckého hlasování o nejlepší pivo.

Vstupné je 50 korun, přičemž návštěvníci obdrží v této ceně i třetinovou sklenici a za pivní groše si budou moci koupit pivní vzorky.

Protože pivu holdují většinou muži, aby to nebylo ženám líto, i ony budou mít ve stejném dni a na stejném místě zajímavý program, a to už od 10 hodin. Kadaňský patchworkový den ukáže barevné kouzlení s látkami v relaxační zahradě kláštera. Vstupné je 30 korun, poté je vstup na Pivní slavnosti zdarma.

DOBROFEST V PARKU

Příjemně strávený čas slibuje v sobotu od 13 do 21 hodin také 1. ročník DobroFestu v chomutovském parku. Dobrovolníci z místní pobočky Adry tam návštěvníky seznámí s dobrovolnickou prací. Navíc bude možné zacvičit si jógu, odpočinout si při arteterapii či prohlédnout si výstavu fotografií z dobrovolnické činnosti ve městě. Večer zahrají chomutovské kapely Lady I a FIXLY.

SKATE CONFEST

Ve skateparku na Kamenném Vrchu se v sobotu uskuteční již 8. ročník závodů ve skateboardingu. Jedná se o největší akci svého druhu na Chomutovsku. Závodit se bude ve třech věkově neomezených kategoriích, a to bazén, street a nejlepší trik. Organizátor, kterým je občanské sdružení Kuprospěchu, očekává účast závodníků z dalších českých a německých měst a obcí. Zápis závodníků začíná v 10:00 hod. a samotné závody ve 13:00 hodin. Vstup pro diváky je zdarma. Pořadem budou provázet Dj IchBin a dvě hardcore kapely Kobra XI a Daysofs our Lives.

Čtyřicet let na koupákuPÁTEK 17. 6. od 14 hod.
15.00: Běh po vodě (registrace účastníků od 13 do 14 hod.)
15.35: Vodní aerobic
15.45: Lodní bitva (souboj lodí)
16.45 (a v 18.30): Honza Weber, Mistr světa Footbag Freestyler
17.00: Historie plavek přehlídka
17.30: Kadaňský šplouch
19.00: Vyhlášení vítězů
19.30: The Apples Girls Rock
Doprovodný program:
14.00 - 16.00: Ukázka potapěčů
14.00 - 18.00: Malování na obličeje
Zábavné odpoledne pro malé i velké, focení ve fotokoutku, přehlídka hasičské a policejní techniky, řádění v pěně a soutěže.