Špičkoví muzikanti z nastupující generace jazzmanů zahrají zítra, v pátek 15. září, pod historickými klenbami chomutovského Sklepení osudu. Kapela E Converso naservíruje moderní jazz ovlivněný newyorskou downtown scénou a doplněný dávkou volné improvizace.

V E Conversu se potkávají mladí muzikanti s mezinárodními zkušenostmi.

Na chomutovském koncertě E Converso zahrají skladby z připravované desky. Jejich debutové album Konspirační teorie zařadili tuzemští kritici a hudební publicisté mezi pětici nejlepších desek roku 2014. „Zdálo by se, že ta deska bude něco jako příslovečný dort pejska a kočičky, ale není tomu tak – album na ploše téměř 47 minut přináší neobyčejně vyzrálou současnou hudbu, je obdivuhodně sevřené, a přitom výrazově pestré a zvukově barevné, nepodbízivé a umělecky pravdivé,“ uvedl tehdy například hudební kritik Jan Hocek.

Jedno z děl jirkovské výtvarnice Mirky Šebestové
V pražírně vystavují (U)tváření jirkovské výtvarnice

„E Converso podmanivě a zábavně ukazují, co všechno je moderní světový jazz. Jejich podání se totiž dokáže měřit s tím nejlepším, co současná nejen evropská scéna může nabídnout,“ řekla organizátorka Jazzu pod horami Tereza Dvořáková.
Doplnila, že další koncert pod horami bude již 20. října, kdy v Hotelu Sudety vystoupí kapely Limbo a Copacaband.
Dnešní vystoupení začíná ve 20 hodin.

Zdroj: Youtube

E Converso - Elektro Swing   Zdroj: YouTube.com/KIAP Music

Saxofonista Michal Wróblewski je absloventem Norwegian Academy of Music v Oslu a pohybuje se na české i norské scéně. Nahrával s předními jazzovými formacemi.

Jan Pisklák patří mezi nejosobitější kytaristy na české jazzové scéně. Žije ve Švýcarsku, kde se ponejvíce zabývá improvizací.

Hráč na basu a baskytaru Vladimír Micenko vystudoval kromě JAMU a VOŠ Jaroslava Ježka také kodaňskou konzervatoř. Zúčastnil se nahrávání mezinárodně ceněného alba projektu Concept Art Orchestra.

Jan Chalupa je mnohostranně zaměřený bubeník, který patří mezi nejvyhledávanější hráče nejen na jazzové scéně.

Ilustrační foto
Vejprtská výstava poškádlí chuťové buňky