První festivalové odpoledne bude patřit dětem a rodičům, a to díky snímku Mia a bílý lev, ve kterém se čtrnáctiletá Mia snaží zachránit vzácné zvíře před lovci afrických trofejí.

V 19 hodin se pak diváci mohou těšit na osobitý dokument o jedné z nejznámějších módních návrhářek a silné osobnosti Vivian Westwood s názvem Westwood: Punk, Icon, Activist. Tato žena stála u zrodu punkového hnutí a už 40 let redefinuje britskou módu.

Zdroj: Youtube

Westwood: Punk, Icon, Activist - trailer  Zdroj: YouTube.com/Totalfilm.cz

Ve čtvrtek 18. dubna proběhne projekce filmu Osmá třída, satirické komedie o přerodu dítěte v teenagera s důrazem na dnešní život odehrávající se na sociálních sítích. V 18 hodin je na programu výjimečný počin režiséra Pána prstenů Petera Jacksona Nikdy nezestárnou. Skvělý dokument ukazující filmový materiál z první světové války upravený moderní technologií do dechberoucího záznamu. Film u nás nejde do distribuce, takže diváci mají jedinečnou příležitost jej vidět.

Závěrečným filmem chomutovské přehlídky potom bude životopisné drama Zrodila se Astrid o švédské autorce dětských knih jako jsou Děti z Bullerbynu nebo Pipi Dlouhá punčocha Astrid Lindrenové. Biografický snímek přibližuje legendární švédskou spisovatelku také jako průkopnici emancipace, začínající umělkyni a později i jako matku.

(gav)

Rok 1918 nejen na Ústecku
Univerzita vydala knihu o historii regionu a konci první světové války