Za okny se k zemi snášejí sněhové vločky, ale fanoušci letních festivalů už jsou v pozoru. Vyhlížejí line-upy, seznamy kapel a další novinky na jejich oblíbených akcích. S jednou už v lednu přišli pořadatelé jednodenního Vysmátého léta v Kadani. Pozmění název a částečně i zaměření programu. 

Letošní jubilejní 20. ročník festivalu v Kadani proběhne pod názvem Vysmátý léto. Návštěvníky pobaví 22. června.

Kompletní line-up a další podrobnosti o akci najdete na vysmatyleto.cz.

Malebná lokalita pod hradbami se nezmění, organizátoři ano. „Dlouholetým organizátorem byl Jiří Knop a agentura Sasme. Noví pořadatelé – Miroslav Kanči a Jan Toman, navazují na tradici festivalu, ale program se snaží zaměřit více na mladou scénu a návštěvníkům tak nabídnout interprety, kteří jsou v současné době velmi populární, ale zároveň nejde o největší mainstreamové hudebníky českého rybníčku,“ předesílá Šárka Chomoutová, která pořadatele mediálně zastupuje.

„Jakožto rození Kadaňáci, účastníci 12 posledních ročníků a kamarádi bývalých majitelů a zakladatelů, jsme nabídku na převzetí nemohli odmítnout. Prvotní nápad posunout festival jiným směrem se jim líbil, a to s čím jsme vyšli ven je jen důkazem naší vize. Ač je pro nás organizace festivalu něco nového, cítíme důležitost projektu a s celým naším týmem se těšíme na vrcholný den 22. června 2024. Věříme, že návštěvníci ze všech koutů republiky budou více než spokojeni s novým celistvým zážitkem,“ uvádí nastupující promotér Miroslav Kanči.

Tak bavilo Vysmáté léto loni:

Fotogalerie: Vysmáté léto v Kadani 2023

A tak v roce 2011:

Fotogalerie: OBRAZEM: Vysmáté léto Rockfest v Kadani

Akce v Kadani se letos zaměří na současné hudební trendy. Nabídne umělce z popové a rapové scény. Headlinerem budou slovenští Kontrafakt.

close Plakát zve na akci Vysmátý léto v Kadani info Zdroj: se svolením Wisemusic zoom_in „Stejně jako v předchozích letech nabídne festival program na dvou pódiích. Na hlavní stage vystoupí mladá zpěvačka s osobitým projevem Annabelle, držitelka Ceny Anděl v kategorii Objev. Jedna z nejvýraznějších osobností české hudební scény Ben Cristovao, jeden z dlouhodobě nejúspěšnějších rapperů Ektor, ostravský rapper Sergei Barracuda, extravagantní zpěvačka a rapperka Sharlota, jeden z nejvyhledávanějších mladých talentů zpěvák Sofian Medjmedj, který je označován za naději českého popu. Společně vystoupí také rappeři Yzomandias a NikTendo, kteří patří k nejstreamovanějším umělcům. Hlavní hvězdou bude slovenské hip-hopové uskupení Kontrafakt – Rytmus, Ego a Anys,“ vypočítala Šárka Chomoutová.

Druhá stage přinese DJ’S line-up v podobě DJ Karma, DJ Manene, DJ Spirit. Nebude chybět ani chill zóna, čili místo pro relaxaci a odpočinek, které se návštěvníkům otevře v pěkném prostředí náplavky.

Mohlo by vás zajímat: Chlouba Kadaně je národní kulturní památkou. Naše radnice, radují se místní

Kadaňská radnice s pozdně gotickou věží a zděnou helmicí byla prohlášena národní kulturní památkou. | Video: Deník/Miroslava Šebestová