Letošní sedmé Klášterecké divadelní žně vzdají poctu spisovateli Bohumilu Hrabalovi. „Žně mají každoročně nějakou stylizaci, podtext. Tentokrát jsou takzvané pábitelské, ale nebudou pouze hrabalovské,“ přibližuje letošní ročník jeden z organizátorů Jan Milota z kláštereckého amatérského divadla Klas.


Od soboty do soboty se na kláštereckých prknech předvede devět divadelních souborů. Podle Miloty jde o českou amatérskou špičku. „Výběru věnujeme velkou pozornost, všechno to jsou špičkové soubory. Dalo by se říci co představení, to bomba,“ líčí. Většina z těch, co do Klášterce přijedou, vyhráli na národní divadelní přehlídce. Festival zahájí klášterecké Zdrhovadlo s Příliš hlučnou samotou, což bude premiérové vystoupení.

Následovat bude každý den jedno představení. Výjimkou je neděle, kdy budou vystoupení dvě, od 15 hodin Malá mořská víla, která je určena pro starší děti, večer pak zahraje brněnské Divadlo Amadis. Kromě zmiňované neděle odpoledne začíná každé vystoupení v 19 hodin v kulturním domě v Klášterci.

Pábitelské divadelní žně – program:

31. října v 19.00 hodin: Divadlo Zdrhovadlo - Příliš hlučná samota
1. listopadu v 15.00 hodin: Městské divadlo Děčín - Malá mořská víla
1.listopadu v 19.00 hodin: Divadlo Amadis Brno - Plná kapsy šutrů
2. listopadu v 19.00 hodin: Semtamfór Slavičín - Benátky pod sněhem
3. listopadu v 19.00 hodin: Rádobydivadlo Klapý - Taneční hodiny pro pokročilé
4. listopadu v 19.00 hodin: Divadlo Kámen Praha - Opičí tlapa
5. listopadu v 19.00 hodin: BDS Lužnice Bechyně - Tak takhle to bylo aneb Život je jen náhoda
6. listopadu v 19.00 hodin: Divadlo Soliteater Praha - Svou vlastní ženou
7. listopadu v 19.00 hodin: Divadlo Prkno Veverská Bítýška - Společnost


„Perlou bude páteční monodrama divadla Soliteater , kdy jeden představitel zahraje pětatřicet postav,“ přibližuje jedno z představení Milota. Představení s názvem Svou vlastní ženou vypráví fascinující životní příběh muže, který v ženských šatech dokázal přežít represe nacistického i komunistického režimu. Vstupné na každé z představení je čtyřicet korun. Na některá představení je omezený počet míst, vstupenky je možné koupit v předprodeji v kulturním domě. Více informací na www.sdruzeniklas.cz

Autorka: Lenka Kubalová