Muzikál Pudl a pudr právě objíždí Českou republiku a vždy hraje v kulisách nejkrásnějších míst, především zámků a zámeckých parků. Není tedy divu, že diváky v úterý 11. července zve na nádvoří zámku v Klášterci nad Ohří. 

Začátek představení je naplánován na 20.30 hodin. Vstupenky jsou k zakoupení na stránce smsticket.cz.

Herci pražského souboru Geisslers Hofcomoedianten přenesou diváky do doby fantastických počátků barokního divadla v Čechách. „Barvitá encyklopedie divadla psaná zpěvem, tancem, a hlavně vyzrálým komediálním herectvím i pěvectvím,“ popsal divadelní kritik Vladimír Just. 

„Turbulentní jízda dvou bratrů, kteří nezůstanou chladní vůči ženským svodům, bryskně spěje ke svému šťastnému konci. Nudit se s nimi rozhodně nestihnete,” láká redaktorka serveru Maomai Soňa Hanušová.

Klášterecké hudební prameny.
OBRAZEM: Hvězdou festivalu Klášterecké hudební prameny byl Svěcený

V hlavních rolích se představí Vojtěch Franců, kterého mohou diváci znát například ze seriálu České televize TBH, a Petr Šmíd, jehož mohou vidět v Národním divadle či kladenském Lampionu. Spolu s nimi na pódiu hrají, tančí a zpívají Kristýna Matěj Dámová, známá například z divadla Lampion a dalších nezávislých scén, a Lucie Valenová, která je hlasem postavičky Mufa ve studiu Kamarád a hrála v seriálech České televize i na otáčivém hledišti v Českém Krumlově, v alternaci se Zuzanou Skálovou z Městského divadla Brno.

Chybět nebude ani zpěvačka, která umí pro klasickou hudbu nadchnout i děti, Tereza Bortlová v alternaci s Michaelou Váňovou, známou ze Studia DVA či divadla Minor.

Umělecký kovář a sochař Karel Meloun.
Uměleckému kováři a sochaři Karlu Melounovi udělili čestné občanství in memoriam

Po "štaci" v Klášterci se muzikál přesune na zámek Kozel (12. 7.), Zámek Červená Lhota (13. 7.), na vodní podium v Kutné Hoře (16. 7.), na Barokní festival v Olomouci (17. 7.), na zámek Opočno (18. 7.), do letního divadla v Jeseníku (19. 7.) a na zámek Hradec nad Moravicí (20. 7.). Další zastavení udělá soubor Geisslers Hofcomoedianten na zámku v Kroměříži (21. 7.) a naposledy na zámku Moravská Třebová (22. 7.).

Geisslers Hofcomoedianten
přes dvacet let tvoří současné hravé divadlo inspirované barokem. Neusilují ale o rekonstrukci původních barokních her a předloze dávají současný rozměr, objevují nadčasová témata, zapomenuté příběhy, odkazy slavných divadelních osobností a paralely mezi minulostí a současností. Od roku 2014 Geisslers pravidelně hrají na jevišti Divadla Vila Štvanice, od svého počátku jsou také součástí festivalu barokního divadla a hudby Theatrum Kuks.
Zdroj: geisslers.cz