Pátek 22. června

V Chomutově vyvrcholí soutěž Mladá píseň

V atriu Střediska knihovnických a kulturních služeb v Chomutově se sejdou v pátek 22. června všichni zpěváci, kteří se přihlásili do soutěže Mladá píseň 2007. Od 17 hodin začne velké finále pěvecké soutěže, která je určena především pro mladé zpěváky. Hosty Mladé písně budou zpěváci Petra Černocká a Jiří Pracný. Moderovat akci bude písničkář Pepa Štross.

Sobota 23. června

Zoopark bude v duchu historických oslav - Letnic

V sobotu 23. června probíhají vchomutovském zooparku dvě akce. Od 10 hodin začíná ve skanzenu oslava staročeského svátku Letnice. Návštěvníky čeká vystoupení lidového souboru z Chomutova Krušnohor, staročeská řemesla ascény zeživota nastatku, obdivovat mohou také historický kolotoč či tržiště.

Ve 13 hodin proběhne vareálu dětské zoo Den srodinou se společností Oriflame aNadací Terezy Maxové.

Ve Vysoké Peci oslaví konec školního roku

Hurá na prázdniny je název akce, která začíná v sobotu 23. června odpoledne ve Vysoké Peci.

Akce je uspořádána jako oslava konce školního roku. Připraveny jsou zajímavé soutěže, opékání buřtů a přijede i vojenská technika.

V Droužkovicích budou řádit na vodě

Velká letní sportovně-kulturní akce se chystá na koupališti v Droužkovicích už na sobotu 23. června. Letos se ponese v duchu olympijských her. Akce začíná v 10 hodin. Soutěže šesti družstev jednotlivých obcí z Chomutovska proběhnou vždy v celou hodinu v různých vodních disciplínách. V loňském roce nechybělo pádlování na člunu kolem nádrže a obeplutí palmy či balancování nad vodní hladinou.

Během dne vystoupí judisté TJ VTŽ Chomutov i mažoretky taneční školy Stardance.
Návštěvníci uvidí i ukázky nejmodernější požární a záchranné techniky. Pro děti bude připravena skákací žirafa a různé soutěže.

10:00 - 11:00 hodin prezentace a seznámení se soutěžemi a pravidly,
11:00 - 15:00 hodin jednotlivé soutěže
16:00 hodin vyhlášení vítězů a předání cen

Po skončení následuje volná zábava a od 18:00 hodin začne taneční zábava (hudební skupina Kvinta).

Hasištejn ožije legendami

V sobotu a v neděli 23. a 24. června po několika týdnech znovu ožije zřícenina hradu Hasištejn u Místa na Chomutovsku. Na návštěvníky čekají prohlídky hradu s průvodcem a po celý den je budou bavit divadelníci z různých spolků, kteří zahrají komedie, legendy i pohádky pro děti.

Přinášíme program Hasištejnských Hradních hrátek na sobotu a neděli 23. a 24. června:

10.00 hodin - Barevná pohádka - loutkové představení

10.45 hodin - Beseda o loutkách - ukázky výroby nejrůznějších loutek

10.45 hodin - Kámen nenávisti - Hasištejnská legenda - Jak vznikl název hradu Hasištejn? Proč se hrad jmenuje "Kámen nenávisti"?

11.45 hodin - O princezně čárypiše - loutková pohádka

12.15 hodin - Fraška o kádi - komedie o manželství - „Nová, výtečná a tuze veselá fraška o kádi“ je o mladém manželovi, jenž je svou ženou a tchýní donucen sepsat si své desatero povinností na svitek pergamenu, aby zaručil jejich dodržování.

12.45 hodin - Kámen nenávisti - Hasištejnská legenda - Jak vznikl název hradu Hasištejn? Proč se hrad jmenuje "Kámen nenávisti"?

13.45 hodin - Láskyplná komédie

14.30 hodin - Nafukovací divadlo - Dračí pohádka - Na pódiu se objeví obrovské dva a půl metru vysoké nafukovací loutky.

15.00 hodin - Kámen nenávisti - Hasištejnská legenda - Jak vznikl název hradu Hasištejn? Proč se hrad jmenuje "Kámen nenávisti"?

15.30 hodin - O princezně čárypiše - loutková pohádka

16.00 hodin - Fraška o kádi - komedie o manželství - „Nová, výtečná a tuze veselá fraška o kádi“ je o mladém manželovi, jenž je svou ženou a tchýní donucen sepsat si své desatero povinností na svitek pergamenu, aby zaručil jejich dodržování.

16.45 hodin - Kámen nenávisti - Hasištejnská legenda - Jak vznikl název hradu Hasištejn? Proč se hrad jmenuje "Kámen nenávisti"?

17.45 hodin - Láskyplná komédie

Mezi 10 - 18 hodinou budou probíhat soutěže pro děti.

V 10, 12, 14 a 16 hodin si mohou návštěvníci prohlížet hrad s průvodcem.

Vstupné na akci je pro dospělé 40 korun, pro děti do 120 centimetrů výšky 20 korun.

Scénické oratorium Mistra Jana Husa na Hrádku

V sobotu 23. června se v Jirkově na Červeném Hrádku od 17:00 bude konat scénické oratorium Mistra Jana Husa.

V komorní verzi oratoria vystoupí Dita Hořínková a Richard Pachman. Toto dílo bylo oceněno nadací VZE 97 Dagmar a Václava Havlových na mezinárodním festivalu Zlatá Praha 2006. Představení se bude konat v Rytířském sále.

Dita Hořínková je známá operní a muzikálová herečka. Vidět jsme ji mohli v muzikálu Hair, Evita nebo Babička. Malíř, textař, skladatel a zpěvák Richard Pachman je v médiích nazýván ,,českým Vangellisem“. Richard již natočil několik CD. Dále je skladatelem filmové, muzikálové a divadelní hudby. Od dětství se věnuje umění. Ke scénickému oratoriu Mistra Jana Husa komponuje hudbu.

Od května na Červeném Hrádku můžeme zhlédnout jeho překrásné obrazy.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji, ale i na zámku. Cena jedné vstupenky je osmdesát korun.

Open air Festival Music for children pomůže postiženým dětem


Benefiční festival napodporu ústavů pro postižené děti se koná vletním kině vChomutově v sobotu 23. června. Program začíná už v11,00 hodin.

Během dne vystoupí kapely -123minut, Jolly Joker & PBU, Bahrainn, Balón Plášil, Lomo Future, Nu Pagadi, Straight, Head Down, Silk, Arogance classic rock band, Experiment Homo Sapiens, Bahrainn, Straight, Jolly Joker and The Plastic Beatles Of The Universe.

Mimo to se můžete pobavit u„rockového“ skákacího hradu, představí se divadlo, ohňová show apřipraveny jsou ipivní soutěže. Vstupné je 180 korun.

Výtěžek poputuje do ústavu Školní Pěšina v MÚSS Chomutov na zrealizování nové místnosti.