Desítkou tanečních lekcí, které exkluzivně připravil Chomutovský deník, bude provázet ředitel Taneční školy Stardance Chomutov Josef Zelenka a jeho dcera Jana. Každé úterý na těchto stránkách najdete další lekci. Začali jsme foxtrotem, tentokrát se věnujeme tangu a v příštích lekcích přibude čača, walz, valčík, jive, polka, mambo, blues a salsa.

V sestřihu uvidíte základní kroky, podíváme se na ně v celkovém pohledu i zblízka. Poté Jana a Josef Zelenkovi předvedou celý tanec na hudbu.

Tango podle Ottovy encyklopedie: Původem prý tanec španělských cikánů, odkud se dostal do Argentiny, tam se ho zmocnili především černoši a vtiskli mu nezpůsobný charakter: vůbec spodina se přičinila o jeho rozšíření. Kolem r. 1910 se tango dostalo do Paříže, která je zbavila erotických výstřelků, ale ponechala mu jeho složité vlnivé pohyby, prováděné vpřed, vzad a stranou páry držícími se volně, v postavení často vedle sebe.

Pár slov o průvodcích lekcemi…


Josef Zelenka je ředitelem TŠ Stardance a tanečním mistrem, který se může chlubit třiceti lety praxe. Dříve působil jako aktivní tanečník mezinárodní třídy. "Tanec je krásný, protože je pro dva," říká s oblibou. Jak dodává, mottem jeho taneční školy je být úspěšný, sympatický, elegantní a soběstačný při každém kroku.

Jana Zelenková je tanečnicí nejvyšší mezinárodní třídy latinsko-amerických tanců. Dále je mistryní světa v Disco Dance a choreografkou show dance a street dance pro všechny věkové kategorie. Jako profesionálka byla pozvána do loňského ročníku taneční šou Bailando coby choreografka a trenérka.