Shamrock, který hostil již řadu začínajících i proslavených kapel se zaměřuje především na hudebníky ze severočeského kraje, ale vítá i hostující umělce z jiných regionů.


Rock, blues i metal po celé léto


Plány letošních koncertů už mají konkrétní podobu a s většinou kapel jsou už dohodnuté. „Na letošní sezónu máme připraveno několik koncertů, které se budou konat jednou za čtrnáct dní a musím říct, že příznivci všech odrůd rocku si letos přijdou na své. Připravujeme škálu vynikajících blues nebo rockových kapel jako například Strašidelných elektrik band, Elektric blue a dalších. V nabídce programu bude také jeden melodický metalový večírek a na závěr sezóny připravujeme koncert jedné revivalové skupiny z Prahy, jejíž název bude překvapením,“ sdělila své plány manažerka a organizátorka letních koncertů v Shamrocku Lucie Šimůnková.


Jedinou výjimkou v organizaci bude koncert skupiny Fenris, příští týden 20. června a Benefice pro kapličku, která se uskuteční 1. srpna.


Sobotní večer rozproudí čtyři kapely


Koncert, který rozproudí letošní rockovou scénu se koná již tuto sobotu dne 13. června od 18:00 hodin a zahrají na ní celkem čtyři kapely.
Vystoupí: Trio mladých ambiciózních muzikantů z Jirkova Martina a Ondřeje Jáchymů spolu s Filipem Stejskalem, které vzniklo v říjnu 2008 pod názvem CON CARNE. Jejich CD Demo – Sahara vyšlo letos v lednu.


Kapela SPATH vznikla nedávno z členů různých kapel, které se rozpadly a hraje crossver rock.


Kapela RAIN od svého vzniku v roce 2003 vydala už řadu CD a je známá i svým hostováním se spřátelenými kapelami jako Krleš, Turbo, Cruel nebo Alkehol. Zpočátku hrála thrash metal, v současné době se orientuje na crossover metal.


Album 2134 z roku 2007 nejvíce proslavilo čtvrtou kapelu ZIMA, kterou v sobotu v Shamrocku uslyšíme. Zajímavostí jejich vystoupení je i videoprojekce ke každé skladbě, která je v režii klavíristy kapely Vítka Kučery.


Vstup stojí 60 Kč.

Autorka: Jana Vlčková