Na festivalu se představilo celkem dvanáct předních romských kapel z celé České republiky. Jak prozradil hlavní organizátor a iniciátor akce Roman Tirpák, program sestavili tak, že na ty největší hvězdy si museli diváci počkat až do večerních hodin.


„Všechny kapely, které tu máme, jsou známé. Ovšem nejproslulejší je asi pražská hudební formace Bengas,“ uvedl v sobotu Deníku Roman Tirpák.
Neoddiskutovatelnou „star“ byl samozřejmě zpěvák David Kraus, kterého mnozí znají z televizního pořadu Uvolněte se prosím. „Zašel jsem do romského rádia Rota, kde David pracuje jako externista. Nabídl se, že nám tu zazpívá, a to zcela zdarma,“ vysvětluje Roman Tirpák.


Samotný nápad uspořádat festival romské hudby vzešel údajně z hecu. Roman Tirpák je známý kadaňský podnikatel a údajně jej k zorganizování této akce přiměli kamarádi se slovy: „Pořád něco děláš pro jiné, udělej také něco pro nás.“ A o tom, že udělal a pořádně, svědčily stovky posluchačů v hledišti.
Například Dana Horvátová, kterou jsme náhodně oslovili, svou spokojenost vyjádřila následovně: „Přijeli jsme sem z Mostu. Pro nás Romy je takových akcí fakt málo. Kdyby tu něco takového bylo znovu, přijedeme zase.“


Obdobnou akci, ovšem menších rozměrů, mohli Chomutováci navštívit kupříkladu v loňském roce. Několik místních romských kapel vystoupilo v městském parku.