Příměstské tábory se od klasických letních liší tím, že děti většinou nepřebývají mimo domov přes noc. Přespávají normálně doma, ale každý den je pro ně připravený program.


Chomutov


V DDM v Jiráskově ulici bude první běh příměstského tábora od 13. do 17. července. Děti budou jezdit na výlety po okolí Chomutova a soutěžit. Mimo to budou moct využít svého talentu ve výtvarných dílnách. Tábory budou začínat od osmi hodin a končit budou ve čtyři.
Další příměstský tábor je nazvaný jako „Týden plný pohybu“. Zúčastnění budou mít dopolední a odpolední dvouhodinový program, ve kterém už podle názvu lenošit rozhodně nebudou.


Poslední „příměsťák“ bude od 27. do 31. července, tam je připravený výlet na Bořeň u Bíliny. Děti se pojedou vykoupat do Aquaparku v Klášterci nad Ohří. Dále pak na prohlídku Červeného Hrádku a další.


Kromě příměstských táborů pořádají i letní tábory po České republice. Například od 5. do 15. srpna pojedou děti do rekreačního střediska „Jiskřička“ ve Sloupu.


Jinak v domě dětí bude fungovat provoz po celé léto od 9 do 12 hodina od 13 do 16 hodin.


Jirkov


Dům dětí a mládeže Paraplíčko pořádá příměstské tábory poprvé. A to v termínech od 13. do 17. července a 20. do 24. července. Děti navštíví zoopark , koupaliště na Červeném Hrádku, stráví jednu noc na Bernavě a další.


Dále pořádají tábory v Dolním Radíkově od 25. července do 8. srpna a od 8. do 22. srpna. Dolní Radíkov je malá obec v jižních Čechách v okrese Jindřichův Hradec. Je to klidná přírodní oblast, kde děti mohou v lese sbírat houby a borůvky. Také se mohou koupat a projíždět na loďkách v místním rybníku.


Běžný provoz v jirkovském Paraplíčku začne zase až po prázdninách.


Kadaň


V kadaňském domě dětí a mládeže s názvem Šuplík bude celé prázdniny živo. Budou zde příměstské tábory v termínu od 20. července do 14. srpna kromě víkendů. Jejich součástí budou opět všelijaké hry, soutěže a vycházky do okolí. Pokud by bylo špatné počasí, využijí návštěvníci prostory Šuplíku. Děti přijdou v devět hodin a ve čtyři půjdou domů.


Je tady také možnost přihlásit se na devítidenní výlet do Rakouska a Švýcarska. Bude to velké dobrodružství. Mladé výletníky čeká vysokohorská turistika, cykloturistika a rafting.


Klášterec nad Ohří


V DDM Volňásek a Klubíčko nemají ještě úplně jasno. Chystají tábor na začátku a konci prázdnin, ale vše se může ještě změnit. Rozhodující pro ně bude výsledek hlasování na jejich webových stránkách, kde je anketa o tom, jestli rodiče o příměstský tábor mají zájem.

Kontakty

DDM Chomutov: 474 628 535, www.ddmcv.cz
DDM Jirkov : 474 654 313, www.ddmparaplicko.cz
DDM Kadaň : 474 334 913, www.ddmsuplik.cz
DDM Klášterec: 474 375 872, www.ddm.kabel1.cz