Odměna pro agenta


Na výhru se ale může těšit ještě kdosi další. A to takzvaný „agent“, tedy člověk, který navrhne sličnou dívku do soutěže. Pokud kráska, na kterou vsadil, vyhraje, agent si odnese pět tisíc korun.


Do prvního neveřejného konkurzu, který se konal před týdnem, se přihlásilo (nebo bylo přihlášeno) na třicet odvážných děvčat. Pozváno bylo patnáct z nich, ale úzkým filtrem prošlo jen pět.


Konkurzy pokračují

„Proto hledání krásných dívek pokračuje,“ potvrdila členka realizačního týmu BastArt Kadaň Radka Zelenková.


„Jen za poslední týden se jich přihlásilo dalších dvacet,“ dodává s tím, že se příští konkurz bude konat na konci června.


Přestože půjde o Miss královské Kadaně, není zaručeno, že bude dívka místní kráskou. Přihlásila se totiž i děvčata z Teplic, Prahy a dalších měst. „Při výběru více přihlížíme k tomu, aby byly z nejbližšího okolí. Šanci ale nebereme ani ostatním,“ dodává na vysvětlenou Radka Zelenková.


Soutěž krásy vydělá na charitu


Letošní soutěž krásy přináší několik novinek. Soutěžící se mohou prvně hlásit prostřednictvím přihlášek na internetu ZDE. Slečny, které jsou v maturitním ročníku, si mohou domluvit individuální konkurz podle vlastních potřeb.


Finalistky se mohou těšit na letní akce, jako například grilování, které budou protiváhou klopýtání na mole a trémě při konkurzech.
Jednou z hlavních změn je to, že realizační tým vytvořil Nadaci Miss Královské Kadaně. Výtěžek ze vstupného zůstane v nadaci a peníze poslouží klientům neziskových organizací, aby mohli navštěvovat kulturní události. Nadace se chce zaměřit na dlouhodobou spolupráci s „neziskovkami“, ne jen jednorázovou pomoc.


Soutěž Miss Královské Kadaně 2009 volně navazuje na předchozí soutěže Miss Města Kadaně. Jinými slovy, realizační tým je stejný, pořádající agentura nová.

Co dala soutěž loňské Miss?

“Odnesla jsem si nejen hezké vzpomínky a věcné ceny, ale také zkušenost,“ prozrazuje s odstupem času Jana Vinopalová. „Během doby uplynulé od loňského ročníku jsem se zúčastnila castingu na Českou Miss, kde jsem postoupila do semifinále mezi přibližně čtyřicet dívek. To je pro mě velký úspěch. Dostala jsem nabídku nafotit umělecké akty od Petera Nagyho, tu jsem však nepřijala.“ Právě se rozmýšlí, do jaké modelingové agentury se zapsat. „Ráda bych se zúčastnila také letošního ročníku soutěže Look Bella (Tvář roku), do které však budou výběrová řízení vypsána až na podzim.
Prohlédněte si ve fotogalerii, které dívky soutěžily vloni - KLIKNĚTE TADY