Hlavní scéna bude na Mírovém náměstí a začátek zahájí skupina Arcus, potom zde můžete slyšet kapelu Kamelot, Jagabab, Ginevra, Zubři a Hradní duo.
Ve dvě hodiny odpoledne přijede na náměstí sám císař a nejen pro něho tu bude bohatý program, na kterém předvedou svůj um kejklíři, fakíři a šermíři.
V devět hodin večer se nad Mírovým náměstím rozžehne velkolepý ohňostroj.


Na Hradní scéně bude k vidění divadlo Uličník a ve 13.00 a 17.00 zde vystoupí kapela Arcus. Na této scéně se budou nalézat také hry pro děti a střelnice.
Folková scéna na Střelnici začne v deset hodin, kdy zahraje a zazpívá známá pražská kapela Koa.


Do šesté hodiny večerní se zde prostřídají skupiny jako Bran z Prahy, Desert Kultur z Německa a Jen tak tak z Jindřichova Hradce. Také zde vystoupí Pepa Štross z Klášterce nad Ohří.


Po celý den na tržišti, které bude na Mírovém náměstí, budou k vidění vystoupení kejklířů, šermířů a skupiny fakírů Karson.
Od pěti hodin večer zde bude probíhat napínavý rytířský souboj.

 

RYTÍŘSKÝ TURNAJ se chystá na zámku

Zámek Červený hrádek v sobotu 25. srpna pro děti i dospělé pořádá zámecké slavnosti, které slavnostně zahájí královští trubači v 10.00 hodin. Zábavný den na zámku za řinčení zbraní rytířů na kolbišti mohou návštěvníci vidět po celý den. Nebudou chybět ani souboje na koních, břišní tanečnice, dělostřelectvo, čarodějové, šermíři, sokolníci, středověké kapely či dobové tance. Můžete se těšit i na dobové tržiště, občerstvení a dobové atrakce pro děti i dospělé. Ohňostroj, který bude vyvrcholením slavností, je plánován na 22.00 hodinu. Případní zájemci mají možnost se na zámku dokonce ubytovat a najíst se v místní zámecké restauraci. Vstupné na slavnosti je pro děti 40,- Kč, pro dospělé 80,- Kč.
Foto/ archiv