Křimov - Jak studio vzniklo a komu slouží, nám řekla jeho spolumajitelka Petra Šantrůčková.

„Provoz studia začal minulý rok v létě, ale před tím mu předcházely dva roky stavby a zařizování technickým vybavením. Nejprve jsme museli sehnat potřebné finance a potom provést úpravy jako je vybudování zázemí pro umělce nebo celkové odhlučnění nahrávacích místností a režie,“ říká. „Kolemjdoucí o nás ani neví. Když nahráváme, venku to vypadá jakobychom měli na dvoře puštěné rádio.“ usmívá se její manžel Radek.


Přestože mladý manželský pár přivedl na myšlenku stavby nahrávacího studia nedostatek podobných zařízení v našem regionu, Chomutováci si k němu cestu zatím nenašli. Většina z nich prý míří do Prahy a to i přesto, že se stejným vybavením tam jsou ceny i třikrát vyšší. „Drtivá většina našich zákazníků jsou hudební kapely nebo pěvecké soubory ze Středočeského kraje. Výjimkou nejsou ani klienti ze vzdálenějších koutů Čech. Měli jsme tu i skupinu od Brna.“ komentuje situaci Petra.


Důvodem, proč služby zatím malosériového vydavatelství studia Utopia Records využívají i „mimochomutovští“ je zřejmě i to, že poskytuje kvalitní zázemí. Kromě toho, že je schopno nahraný materiál okamžitě zpracovat a zduplikovat na CD nosiče, v domku na kraji Křimova se mohou klienti i ubytovat či zadarmo půjčit kvalitní hudební nástroje včetně hudebních aparatur.


Křimovské nahrávací studio je podle majitelů určené pro každého. Ani nemusí být zpěvákem nebo muzikantem. „Mezi naše služby patří i takzvaná „hudba na klíč“. Zákazník sám nazpívá píseň, kterou na jeho přání složíme a nahrajeme.“ vysvětluje Radek.


Podle něj novinku využívají především mladí, aby udělali „písničkou na přání“ radost svým rodičům nebo přátelům. „Měli jsme tu i kluka z Prahy, kterého nechtěla jeho milá, tak na ni vymyslel tuto taktiku,“ usmívá se paní Petra. V mysli jí zůstala i paní, která přezpívala k „pětatřicetinám“ svému manželovi upravený text hitu “Už mi lásko není dvacet let, už mi není ani třicet pět“.