Kromě ceny za nejlepší inscenaci přehlídky si herci tohoto divadelního souboru odnesli tři ceny za herecké výkony.


Hru „Blade runner“ chtěl její autor realizovat už několik let. „Problém byl hlavně v tom, dát dohromady a udržet v chodu necelou dvacítku herců a techniků,“ vysvětluje autor hry a člen divadla Klas Miroslav Nyklíček.


Výhra v Lounech znamená pro soubor velkou šanci postoupit na Národní přehlídku amatérských souborů, která se bude konat v květnu v Děčíně.


Oživíme starší kusy


„Blade nám zabral celé dva roky. Teď chceme mít bohatší repertoár a tak oživujeme starší hru,“ hovořil o plánech do budoucna Miroslav Nyklíček.


Plánují znovu obnovit a nazkoušet hry Přes přísný zákaz dotýká se sněhu, což je kontroverzní komedie Antonína Procházky.


Další je Bistro aneb nesmrtelní, tuto inscenaci napsal přímo pro divadelní soubor Klas známý dramatik a režisér Pavel Fiala a Louka od Miroslava Horníčka.


V následujícím roce plánují oslovit kulturní domy v celém regionu, kde by své divadelní inscenace zahráli. Teď se chystají na divadelní přehlídku do Hořovic, kam pojedou 13. června.


Divadelní společnost KLAS patří do divadelního Sdružení Klas, které působí v Klášterci nad Ohří. Jeho dalšími členy jsou Léčebné divadýlko Klapot, které se soustředí jen na komedie a Divadlo Zdrhovadlo, to hraje především náročné dramatické hry a adaptace jako jsou například Nebezpečné známosti.


Všichni dohromady se podílejí na jiných než jen divadelních akcích. Tou hlavní jsou především Klášterecké divadelní žně. Stalo se to už tradicí a tento rok to bude již posedmé.


Už čtyřicet let


V roce 2010 oslaví KLAS čtyřicet let své existence. „Činnost kláštereckých divadelníků by pochopitelně nebyla myslitelná bez velké podpory města, za což velmi děkujeme,“ dodal na závěr Nyklíček.