Během necelých tří týdnů školy, knihovny, univerzity, literární skupiny i jednotlivci uspořádají ve více než čtyřiceti městech po celé naší republice řadu nejrozmanitějších programů s básnickou tematikou.
Úlohou Společnosti poezie bude pak koordinace a propagace těchto akcí, dále organizace některých vlastních pořadů.
Letos například, kromě řady autorských přednesů poezie (J. H. Krchovského, Petra Krále, Alexandry Berkové, Svatavy Antošové a jiných), si pro vás přichystala Společnost poezie ve spolupráci s organizací „Literature Across Frontiers“ Mezinárodní dny poezie v Praze, kterých se zúčastní dvacet pět básníků z více než deseti nejen evropských zemí.

Zažijte Noc s romantikem

Na severu Čech proběhne tato akce nejen v Liberci a Turnově, ale také v Lounech, Litoměřicích, Kadani a Žatci.
Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích například pořádá v pátek 16. listopadu od 20.00 hodin Noc s romantikem. Až do kuropění můžete číst své texty nebo poslouchat texty druhých.
V prostorách sálu Městské knihovny v Lounech zazní ve čtvrtek 15. listopadu od 17.00 hodin z úst Jana Vnoučka Poetické pásmo. Dále účinkují studenti gymnázia v Lounech.
Na témže místě proběhne v úterý 20. listopadu od 14.00 hodin recitační soutěž pro žáky základních škol. Již od 5. listopadu probíhá v Městské knihovně v Lounech výstava Básně do dlaně pro čtenáře. Výstava potrvá až do konce festivalu Den poezie, což je 23. listopadu.
Vánkovatění se žáky aneb Pozvání k básnickému stolu je na programu v posledním severočeském městě, kde se koná festival, a to je v Žatci.

Beseda se studenty

Dopolední neformální besedy studentů s učiteli českého jazyka Vlastimilem Řebcem a Vladimírem A. Honsem o úloze a smyslu poezie v dnešním uspěchaném světě se uskuteční v pátek 23. listopadu od 8.00 hodin v učebních prostorách SOŠ a SOU v Žatci na Hošťálkově náměstí.