Na festivalu se sejdou hudebníci z mnoha zemí a mnoha žánrů. Přichystán je pestrý koktejl muziky ze všech koutů světa. Publikum si bude moci vychutnat hudbu balkánského poloostrova, romské písničky, arabské melodie i meditativní klavír či různorodý mix všech etno stylů.


V programu festivalu vystoupí například Amit Chatterjee Aliance (USA/CZ). Světově uznávaný hudebník, kytarista, sitarista, skladatel a zpěvák, který účinkuje a nahrává s předními renomovanými umělci oblasti jazzu a world music. Amit Chatterjee byl v letech 1993 - 2004 regulérním členem skupiny legendárního jazzového umělce Joe Zawinula - The Zawinul Syndicate, během bohaté kariéry koncertoval a nahrával mimo jiné se saxofonistou Davidem Liebmanem, multiinstrumentalistou a skladatelem Burhanem Ocalem, mistry perkusí Glenem Velezem a Trilokem Gurtu, spolupracoval se Stingem, zahrál si po boku Carlose Santany.


Dále se mohou návštěvníci těšit na český orchestr Ahmed má hlad. Početný pražský téměř orchestr Ahmed má hlad už několik let patří ke špičce domácí world music. S úspěchem obráží kluby celé republiky, několikrát do roka vyrazí i za hranice.
Představí se i Desert Kultur (Turecko, Tunis, CH). Kapela složená z muzikantů několika národností. Uslyšíte v ní didgeridoo, buben darbuka, kytaru a zaz (turecký strunný nástroj).Z výsledného zvuku je hodně slyšet turecká tradiční hudba, protože jediným zpěvákem je Turek Volka Kan.


Nebude chybět ani Koa (CZ). Skupinu netřeba fanouškům world music představovat.
S Gipsy music se představí Ján Ačo Slepčík (CZ). V první polovině osmdesátých let Slepčík působil jako odborný poradce v divadle Na zábradlí.
V neposlední řadě lidé uslyší i L.A.R.S. (SRN), uměleckého všeuměla.