Dnes je mezi nejlepšími freestylery v České republice. Bydlí v Klášterci nad Ohří a říká si „eLKa“.

Kdy jsi zjistil, že se ti líbí tahle hudba?
Asi v deseti letech, když jsem začal poslouchat kapelu CHAOZZ. To byl tenkrát úplně jiný styl muziky než předtím poslouchala celá Česká republika. A asi ve dvanácti jsme začal psát texty. První malý vystoupení jsem měl v Jirkově, pak v Kadani, prostě tady po okrese.
Vlastně když jsem měl první vystoupení tady v Klášterci, tak jsem si tenkrát vzal na záda batoh. A díky tomu batohu mě hodně lidí zná, je to taková moje image. Nikdo jiný s nim nevystupuje. Zrovna nedávno jsem ten starý roztrhal, hodil mezi lidi a koupil jsem si nový.


Jaká jsou pravidla té soutěže a jak to probíhalo?
Mám proti sobě soupeře, kterého musím během třiceti vteřin ve dvou kolech porazit. Musím hned na místě argumentovat tak, aby to nakonec vzdal. Někdy padají i drsná slova.


Jinak soutěž měla deset kol. Já nastoupil až do čtvrtého. To jsem nějak neuspěl a stejně tak v pátém. Od šestého do osmého kola jsem skončil druhý. V devátém v semifinále. Desáté kolo, tam šlo o absolutního vítěze a já to vyhrál.


Tvůj protihráč odpadl opravdu rychle. Ale jaký to má smysl se takhle urážet, to tě baví?
Pro mě to je hra. Každý chce vyhrávat, tak dostanu soupeře a chci zvítězit. Když přijde zpěvák má svůj text a lidi písničku znají, tak ví, co bude. Ale když přijdu já, nikdo neví, co přijde, ani já to nevím. Prostě jde o improvizaci. Kolikrát už o tom ani nepřemýšlím, prostě ze sebe chrlím slova.


Co se týče urážek, tak to je jen v téhle soutěži. Jinak mám vystoupení, kde mi třeba zadají téma. Tuhle jsem rapoval na Simpsonovi. Takže vystoupení jsou spíš vtipná než vulgární.


Dá se to nějak cvičit? Trénuješ doma?
Jasně , jak se říká nejdřív trénink, potom ženy a show (smích). Trénuji hodinu denně. Dřív jsem do toho byl víc zapálenej. Dvě až tři hodiny jsme trénovali společně s kámošema. Ale myslím si, že jenom o tréninku to není, člověk musí mít hlavně talent.


Jaká byla atmosféra při Battle Night?
Obecně při takových soutěžích diváci bývají docela zlí. Kolikrát po nás házejí různý odpadky. Je to docela nepříjemný, jak se lidi chovají.
Co se týče nás soutěžících, tak se mezi klukama známe. Mám tam i dobrý kámoše. Ale taky jsem zažil, že někdo neunesl porážku a vzal toho druhého pod krkem. Ale mě se zatím nic takového nestalo.


Jsou nějaká pravidla, která by se neměla porušit?
Nemělo by se nadávat rodině, hlavně mámě. Ale spousta těch kluků to porušuje. Když to někdo použije proti mně, tak mu dám většinou tak za vyučenou, že už si to příště nedovolí.


Co plánuješ do budoucnosti?
Pracujeme na cédéčku společně s naší kapelou Right Concept Side. Mám výborného dýdžeje z Jirkova, říká si Kalim. Takže s tím je velmi dobrá spolupráce. Je to zároveň i producent, znám se s ním od svých čtrnácti. Pak je s náma v kapele Matheus, ten je ze Sokolova a Styll z Prahy. K tomu cédéčku připravujeme i klip a ten se bude jmenovat „Hajný je lesa pán.“


Jinak mým cílem je živit se muzikou. Teď už hodně jezdím a vystupuji nejenom v Čechách, ale i v cizině. Například jsem vystupoval v Bratislavě.


Jak na ten tvůj úspěch reaguje okolí?
Tak někdo mi to přeje a chválí mě, že se mu to líbí. A někdo naopak. Jak už to bývá. Třeba mě potěšil v Praze jeden taxikář. Poznal mě a nabídl mi, že když mu budu celou cestu rapovat, tak mě sveze zadarmo, jinak to mám za čtyři sta.

Podívejte se jak si eLKa vedl v prestižní raperské soutěži Battle Night.