„Rozhodli jsme na základě špatné zkušenosti z loňského ročníku,“ poznamenal k tomu náměstek primátorky Jan Řehák. Jak uvedl, tehdy organizátoři měli hraní povolené do jedné hodiny ráno, ale dobu překročili o dvě a půl hodiny. „Přitom já osobně jsem je žádal, aby čas dodrželi, že to může mít vliv na příští žádosti,“ dodal Řehák.

Občanské sdružení Kuprospěchu, které festival pořádá, chybu uznává. „Zaplatili jsme za ni pokutu – pět tisíc korun. Nemyslíme, že to byl tak vážný prohřešek, aby následoval ještě tenhle zákaz, ale musíme to respektovat,“ dodal jednatel sdružení Mirek Koranda.

Pro letošní ročník je ovšem takový zákaz značná komplikace. Noční koncerty byly nejvíc navštěvované, byl to vrchol celého festivalu. „Návštěvníci si neužijí takový program, jaký si užít mohli,“ potvrzuje Koranda. „Sjíždí se sem řada lidí zdaleka, třeba z Německa. Nemůžeme jim nabídnout program, který v deset večer skončí.“

Odpískat celý festival ale nepřipadá v úvahu. Hrají na něm mladé kapely z Česka i Německa, návštěvníci jsou také z obou stran hranic. Proto už ve sdružení přemýšlí, jak to udělat.

„Jednak budeme žádat o povolení ještě alespoň o hodinu, do jedenácti. Pak připravujeme náhradní řešení – třeba bychom nějaký pozdní program mohli přesunout do několika míst ve městě…,“ uvažuje jednatel sdružení.

Zatímco zkrácený čas na program je nepříjemnost, ze strany města ještě může přijít úplné „stop“. Radní totiž budou jednat ještě o tom, jestli pro festival „propůjčí“ městský park, jako v minulých pěti ročnících. „Myslím, že jednou za rok si mladí takovou akci ve městě zaslouží,“ doufá Koranda.