CHOMUTOVSKO

Monkey Business v Klášterci

Kdy: pátek 3. května od 20.00
Kde: Kulturní centrum Klášterec nad Ohří
Za kolik: 490 korun
Proč přijít: Monkey Business vyrážejí na šňůru s vděkuplným názvem "…ale stejně je to nádhera…" Tour 2024, s cílem přispět i svojí troškou do českého kulturního mlýna. Přijďte si je poslechnout do Klášterce.

Večer s Trio Grace v Kadani

Kdy: sobota 4. května od 15.30
Kde: KZ Orfeum Kadaň
Za kolik: 90 korun, senioři 70 korun
Proč přijít: Co s načatým večerem? Přijďte si užít pohodový večer na taneční zábavu za doprovodu Tria Grace pod vedením kapelníka Františka Fiřta.

Zahájení turistické sezony v Klášterci

Kdy: sobota 4. května od 14.00
Kde: zámecký areál v Klášterci nad Ohří
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Dvě stanoviště se spoustou dětských atrakcí, které si mohou užít i velcí návštěvníci. Stánkový prodej nejen pro děti. Na hudebním pódiu se představí Take Away Band z klášterecké ZUŠky, Hnedle vedle Tomáše Bartáka, dívčí kapela Black Summer - opět ZUŠ Klášterec nad Ohří, Laura a její tygři, Xindl X. Celý den zakončí Adam Bomb se skvělou rockovou show z USA.

Koncert The Valentines a Jumpeck v Chomutově

Kdy: pátek 3. května od 20.00
Kde: Cafe 44, Revoluční ulice, Chomutov
Za kolik: dobrovolné vstupné
Proč přijít: Zahajujeme letní sezónu! Nová letní scéna před Kaféčkem přivítá pod hlavičkou Večerů jinak indie popové The Valentines a útok bílých županů Jumpeck.

LOUNSKO A ŽATECKO

Chmelfest v Žatci

Kdy: sobota 4. května od 10.00
Kde: Náměstí Prokopa Velkého, náměstí Svobody před chmelničkou a Žatecký pivovar
Za kolik: na náměstích zdarma, v pivovaru 100 korun
Proč přijít: Uvidíte recesistický průvod městem, soutěžit se bude při pivních soutěžích Memoriálu Lojzy Lupulína, žehnat se bude úrodě, v pivovaru pak bude přichystán bohatý kulturní program a výborný zlatavý mok.

Májový koncert - Andrea Kalivodová, Jiří Knotte v kostele sv. Václava ve Velké Černoci

Kdy: sobota 4. května od 14.00
Kde: Velká černoc, kostel sv. Václava
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Zazní klasické skladby jako A.Dvořák - Largo z Novosvětské symfonie, B.Smetana - Vltava z Má vlast, Z.Fibich - Poem, G.F.Handel - Ombra mai fu, W.A.Mozart - Voi che sapete a také písně z muzikálů Fantom Opery, Bídníci, Cats, West Side Story a Noc na Karlštejně. Andrea Kalivodová, sólistka Národního divadla Praha, spolu s klavíristou Jiřím Knotte, připravují koncert na pohodu, plný krásných romantických písní, které k měsíci Máji neodlučně patří. Vstupné dobrovolné, koncert se koná na podporu oprav a údržby kostela.
Oslava 40 let zahájení provozu v MŠ v Domcích v Lounech

Traktoriáda v Líšťanech

Kdy: sobota 4. května od 10.00
Kde: Bývalý areál chmelařské výroby, Líšťany
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Pořadatelé srdečně zvou na 11. ročník líšťanské traktoriády. Traktoriáda i pro děti - dětská dráha pro odstrkovadla a traktůrky. Skákací hrad a balónky. Občerstvení zajištěno.

LITOMĚŘICKO

Slavnosti květů

Kdy: sobota 4. května od 9.00
Kde: Soběnice
Za kolik: 150/50 korun
Proč přijít: Oblíbené Slavnosti květů proběhnou v sobotu 4. května na Litoměřicku. Jde o tradiční cykloturistickou akci, která účastníky provede krásami místních sadů. Letos jde už o 21. ročník. Po předchozí registraci se startuje v 10.00 ze Soběnic, trasa vede do Třebušína, Chudoslavic, Těchobuzic a Trnovan, cíl bude v Ploskovicích. Cestou je v plánu opékání buřtů, ochutnávky jablek, moštů a ovocné pálenky od místních producentů. V cíli budou připraveny drobné prodejní stánky, živá hudba skupiny Rumkrát a fotokoutek, děti se mohou těšit na nafukovací hrad a živá zvířata. Akci pořádá Unie ovocnářů severočeského regionu.

Spring Fest Litoměřice

Kdy: sobota 4. května od 14.00
Kde: Zahrada Čech, Litoměřice
Za kolik: 950 korun
Proč přijít: Na litoměřickém výstavišti Zahrada Čech se v sobotu 4. května uskuteční nový jednodenní hudební festivval Spring Fest Litoměřice. Jako headliner vystoupí R. A. The Rugged Man z USA, dále se můžete těšit na Prago Union, Sodomu Gomoru, Studio Session, Vojtaana a další. Areál se otevře ve 13.00 a končit má s půlnocí.

Otevírání lázeňské sezony v Mšeném

Kdy: sobota 4. května od 14.00
Kde: lázeňský resort Lázně Mšené
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Lázně Mšené otevřou v sobotu 4. května 228. lázeňskou sezonu. Připravily k tomu bohatý program. Odstartuje ve 14.00 hodin, kdy návštěvníky a hosty přivítají z hudebního altánu František a Dominika Ochovi. Následovat bude koncert Dechového orchestru mladých Roudnice n. L. V Levandulovém altánu zahájí program v 15.05 kapela I.P. Band. Vystoupí dětský pěvecký sbor místní školy (15.30) a mažoretky a roztleskávačky ze sousední Budyně (17.00). Dobrovolní hasiči připraví pěnovou lázeň v 18.00. Po celé odpoledne bude znít hudba, proběhne velká tombola, chybět nebudou ani stánky s občerstvením a ochutnávkou vín, ani hry a další zábava pro děti.

MOSTECKO

Lucie Bílá a kapela Petra Maláska

Kdy: pátek 3. května od 19.00
Kde: Music aréna Nový obzor, Most
Za kolik: 790 korun
Proč přijít: Koncert Lucie Bílé - zpěvačky, herečky, producentky a v současné době jedné z nejpopulárnějších pop-star za doprovodu kapely Petra Maláska poprvé v Music aréně Nový Obzor v Mostě. Můžete se těšit na ty největší hity a skvělou show 21násobné zlaté slavice. Vstupenky v předprodeji pouze na Ticketlive.cz nebo v Mostě v Next Gyros.

Truck trial v Braňanech

Kdy: 4. – 5. května
Kde: Braňany u Mostu
Za kolik: 300 Kč dospělý, 150 Kč dítě, děti do 6 let zdarma, parkovné 50 Kč
Proč přijít: Zveme vás na druhý závod letošní 26. sezóny Mistrovství České republiky v Truck trialu. Podruhé se letos představí závodníci v areálu firmy Keramost. Přijďte se podívat na to, jak si nákladní vozidla poradí s extrémním terénem, který pro něj v této nádherné lokalitě připravíme. Nebude chybět spousta stánků s občerstvením, dětské atrakce, suvenýry, a v neposlední řadě večerní diskotéka a spousta další zábavy.