CHOMUTOVSKO

Farmářské a vinné trhy Chomutov

Kdy: sobota 13. dubna od 8.00
Kde: náměstí 1. máje, Chomutov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Ráno a dopoledne budou pro návštěvníky nachystané farmářské stánky se zeleninou, ovocem, masem, sýry, pečivem, medem a dalším. Od 12 hodin se na příchozí budou těšit lokální, ale i jiní vinaři. Těšit se můžete také i na stánky s občerstvením.

20 let Divadla Navenek & Balkan Party

Kdy: pátek 12. dubna od 18.00
Kde: KZ Orfeum, Kadaň
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Oslavy výročí kadaňského divadla. Divadlo Navenek oficiálně vzniklo na jaře 2004, od té doby odehrálo přes 30 dalších představení, s poslední hrou "Zatím" postoupilo na národní přehlídku ve Volyni. Za dvě dekády existence divadlem prošlo přes 120 herců, režisérů, muzikantů, kulisáků a techniků. Téměř polovina z nich oslaví jubileum společným vyprávěním, soutěžemi a zábavou pro publikum. Od 20 hodin bude pro návštěvníky oslav i pro divadelníky hrát k poslechu a především k tanci plzeňská kapela Balkan Party Band.

Pochod za ztrátu zimních tuků

Kdy: sobota 13. dubna od 10.00
Kde: Restaurace Na Hlavní, Perštejn
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Tradiční jarní procházka, utopení Morany v Ohři, rozloučení s paní Zimou. Po krátké a vyhlídkové trase, také kolem rozhledny v Okounově, nakonec skončíme u Baráčnické chaty a tam se odměníme nějakým tím buřtíkem, čajem, grogem, dobrou kávou, koláčkem, nebo točeným pivkem.

Top Dream Company v Kadani

Kdy: sobota 13. dubna od 19.30
Kde: KZ Orfeum, Kadaň
Za kolik: 150 korun
Proč přijít: Pražská skupina Top Dream Company právě hraje svou dvacátou sezónu. Funk, soul a pop předávají v energické podobě s pomocí jedenácti muzikantů. Kapelník Petr Harmáček s kadaňským rodákem Jakubem Vaňasem na pozici zpěváka jsou ústředními postavami kapely. Po zhruba 90minutovém koncertě následuje jam session, na které si členové kapely improvizovaně zahrají s místními muzikanty z řad návštěvníků.

Poletíme? a Circus Problem v Klášterci

Kdy: pátek 12. dubna od 20.00
Kde: Kulturní centrum Klášterec nad Ohří
Za kolik: 420 korun
Proč přijít: Dvě kapely v jedné velké taneční párty. Dvě stě minut skvělé muziky a parádní večírek.

Mezinárodní den kosmonautiky v Chomutově

Kdy: pátek 12. dubna od 21.00
Kde: Hvězdárna F. J. Gerstnera, Chomutov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Tento večer si připomeneme klíčové okamžiky a úspěchy lidstva v oboru kosmonautiky a pilotovaných letů v letech 1957 – 1975. Akce je určena všem milovníkům kosmonautiky, vědy a techniky. Všem, kteří se rádi na oblohu dívají a přemýšlejí.

LOUNSKO A ŽATECKO

Pěškobus: Žatecké vily

Kdy: sobota 13. dubna od 14.00
Kde: Zeyerova ulice, Žatec
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Oblíbené architektonické procházky po Žatci se spolkem A dál? jsou opět tady. Tentokrát se dozvíte, jak žili bohatí měšťané před sto lety. Pěškobus vyrazí po honosných žateckých vilách.

Klouzák v Podbořanech – Ťuk Ťuk

Kdy: pátek 12. dubna od 19.00
Kde: Kulturní dům Podbořany
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Divadelní soubor Klouzák Postoloprty zavítá do Podbořan s komediální činohrou Ťuk Ťuk.
Komedie upoutá diváky svou neobvyklostí i živým humorem. V čekárně psychiatra se setkávají tři muži a tři ženy různého věku,zaměstnání i osudu. Spojuje je stejný problém: trpí „tikem“, chcete-li obsedantní neurózou, s kterou se těžko žije.

Poutníci v Peruci

Kdy: pátek 12. dubna od 19.00
Kde: Kino Peruc
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: Legendární bluegrass and country band dorazí s jejich oblíbenými skladbami, v rámci šňůry po Čechách a Slovensku, také na Peruc. Přijďte si s nimi zanotovat.

Žatecký půlmaraton

Kdy: neděle 14. dubna od 10.00
Kde: fotbalové hřiště za řekou, Žatec
Za kolik: diváci zdarma, účastníci: děti 50, desítka 300, půlmaraton 400 korun
Proč přijít: Oblíbený běh krajinou kolem řeky Ohře. Budou dětské běhy, desítka, a také půlmaraton.

Takhle se v Žatci běhalo v roce 2018:

Sázení stromů – Hopíkova cesta

Kdy: sobota 13. dubna od 13.00
Kde: Hopíkova cesta, Holedeč
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Přijďte zasadit strom pro další generace. Budou také vzdělávací a zábavné aktivity, drobné odměny. S sebou motyky a rýče. Sázet se bude u Hopíkovy cesty u Holedeče.

LITOMĚŘICKO

Pohádky z pevnosti Terezín

Kdy: sobota 13. dubna od 14.00
Kde: Kavalír 2, Terezín
Za kolik: 80/50 korun
Proč přijít: Zajímavý program chystá sdružení Terezín - město změny na sobotu 13. dubna mezi 14. a 16. hodinou. Pohádky z pevnosti nabídnou v Kavalíru 2 v ulici Pod Hradbami poznávání pohádkových postav a jejich světa. Pro děti budou připraveny hry a soutěže. Nebude chybět občerstvení.

Umělci z Litoměřicka vystavují ve Zlonicích

Kdy: sobota 13. dubna od 15.00
Kde: Památník Antonína Dvořáka, Zlonice
Za kolik: dobrovolné
Proč přijít: V prostorách Památníku Antonína Dvořáka ve Zlonicích budou vystavovat umělci z Roudnicka. V sobotu 13. dubna v 15 hodin tam začne slavnostní zahájení výstavy s názvem A bude země Česká krásou našich srdcí. K vidění bude dekorativní porcelán od Antonína Bureše z Roudnice nad Labem, malíř Zdeněk Černý ze Straškova-Vodochod zase představí své obrazy. Díla si budou moci zájemci prohlédnout vždy v pátek a o víkendech odpoledne, a to až do 5. května.

Skauti odemknou řeku Ohře

Kdy: neděle 14. dubna od 14.00
Kde: za sídlem Povodí Ohře v Terezíně
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Oddíl vodních skautů a skautek ze střediska Nereus Terezín chystá na neděli 14. dubna odemykání řeky Ohře. Proběhne za sídlem Povodí Ohře a hasičským cvičištěm proti proudu. S sebou je možné vzít si buřt na opečení.