Projekt přiveze CIRQUEON – Centrum pro nový cirkus. „Cirkus BASE je vlastně možnost, jak vyvézt jedinečný koncept CIRQUEONu za hranice pražských Nuslí, kde sídlíme, a vyzkoušet si ho na vlastní kůži ve veřejném prostoru. V rámci něho si děti i dospělí osahají všechny cirkusové disciplíny v otevřených i plně vedených workshopech. Vedle toho chystáme premiéry i reprízy představení převážně českých umělců a spolupráci s místními školami,“ vysvětluje koncept Cirkusu BASE umělecká ředitelka CIRQUEONu Šárka Maršíková.

Diváci v Chomutově se mohou těšit na řadu představení, včetně několika premiér. Stojkař Michal Mudrák uvede rodinnou kuchařsko-akrobatickou show Teacrobat. Novinku Link předvede také česko-švýcarský soubor Cie Pieds Perchés, který vezme diváky na procházku s živou hudbou, akrobatickými a vzdušnými performancemi.

Cirkusová vesnička přivítá i další soubory, představí se Bratři v tricku, Blackout Paradox, akrobatka Eliška Brtnická, Studio Damúza, LokVar a mnoho dalších.

Kromě divadelního programu si návštěvníci mohou vyzkoušet cirkus na vlastní kůži během workshopů. „Na otevřených lekcích snadno zjistí, jaká z disciplín žonglování, chůze po slackline, balančních technik či závěsné akrobacie jim nejvíce vyhovuje. Na uzavřených, které jsou po celou dobu vedené zkušenými lektory, se ve vybrané technice zdokonalí,“ uvedla projektová manažerka Tereza Vohralíková.

Bude také bleší cirkus, hrátky pro nejmenší děti, family cirkusy a další program pro děti. Projekt nabízí spolupráci také školám, děti si mohou vyzkoušet netradiční hodinu tělesné výchovy.

Většina představení se uskuteční pod širým nebem a bude pro diváky zdarma. Na workshopy a na představení, která se odehrají v šapitó, je potřeba si zakoupit vstupenku na webových stránkách www.cirkusbase.cz nebo přímo na stránkách prodejního portálu GoOut. Šapitó bude v Chomutově od 5. do 13. května.