Vesnička je v nadmořské výšce okolo 225 metrů asi deset kilometrů jihovýchodně od Chomutova. Obklopuje ji zemědělská krajina využívaná k pěstování jablek a vinné révy. Ve druhé polovině dvacátého století se vesnice téměř vylidnila, ale zároveň v jejím sousedství vznikla rekreační osada u řeky Ohře.

První písemná zmínka o vesnici pochází z roku 1351. V roce 1820 byla sesuvem zničena část původní vesnice. Až do druhé světové války ve vsi žilo jen německé obyvatelstvo. Po jeho vysídlení klesl počet obyvatel přibližně na polovinu, a klesal dále. V roce 1921 tam žilo 105, při sčítání v roce 2021 to bylo 26 lidí.

V devadesátých letech dvacátého století začal pan Nekola v okolí obce pěstovat vinnou révu a postupně se přidali další vinaři. V současnosti je pěstováním vinné révy obec vyhlášená, konají se tam také různé vinařské akce. Dominantou vesnice je kostel Nejsvětější Trojice. Jak se tato obec jmenuje?

Už víte odpověď na dnešní fotohádanku? Hlasovat můžete v nevýherní anketě níže. V dalším dílu, který vyjde v neděli 12. května, uvedeme správnou odpověď.


Nahrává se anketa ...

V minulém dílu jsme se ptali, komu je zasvěcen kostel ve Výsluní. Správná odpověď byla: svatému Václavovi