Tradiční předvánoční akce Česko zpívá koledy se blíží a vy se již nyní můžete hlásit. Ve středu 14. prosince v 18 hodin zazní na mnoha místech České republiky v jeden okamžik ty nejznámější vánoční písně.

Koledy jako Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí, se budou na Chomutovsku zpívat hned na několika místech. Znít budou v Chomutově z náměstí 1. máje, z Domečku, mateřinky Písnička na Zahradní a Mateřské školy Klíček a také z Domova pro seniory na Písečné. Zanotují si je také v jirkovském mateřském centru a miniškolce Archa 777, v Dětském domově ve Vysoké Peci a v Městské správě sociálních služeb v Kadani. Dále se připojí školáci 4. Základní školy v Klášterci nad Ohří, zpívat se bude na náměstí u vánočního stromu v Údlicích a také v údlické základní škole.

Chcete-li do projektu zapojit i vy svou obec, město, školu či instituci, můžete tak učinit skrze přihlašovací formulář na stránce www.ceskozpivakoledy.cz, nebo se můžete obrátit přímo na redakci Chomutovského deníku prostřednictvím e-mailu barbora.dixova@denik.cz