Víkendový program Březenské pouti je víc než nabitý. Kromě zajímavého kulturního programu představí Březno spolu se Severočeskými doly dnes i zítra svou novou a unikátní atrakci. Tou je velkorýpadlo KU 800, neboli březenský drak Severus.

Právě návštěvníci březenské pouti budou moct jako první podniknout výpravy za tímto železným drakem. Nejen že si jej budou smět prohlédnout zblízka, dozví se i to, jak k přezdívce přišel. To jim přiblíží jedna hornická pohádka.

Ke stroji, který má na svém kontě i jeden úžasný rekord bude návštěvníky provádět v sobotu i neděli každou půl hodinu od 10 do 16 hodin průvodce. Ten samozřejmě seznámí všechny zájemce s jeho historií.

Ti které atrakce zaujme natolik, že budou chtít vědět o těžbě ještě více, dostanou jedinečnou šanci vydat se na cestu do hlubin dolu. Výlet terénními auty do míst, kam se dostane jen málokdo nabízí právě horníci. Prohlídka dolu Tušimice je bezplatná a vozidla vyjedou v sobotu i v neděli vždy v 10, 12, 14 a 16 hodin.

Kromě hornických atrakcí se ale můžete těšit a na tradiční pouťovou zábavu. Obec Březno připravila hned dvě jeviště, která budou po celé dva dny zaplněná. Na jevišti U Rybníčka a na jevišti v parku se budete moct zaposlouchat do krásné hudby, zhlédnout historické tance, rytířské souboje a různá jiná představení. Chybět samozřejmě nebude ani dobový průvod obcí Březno.

Něco málo z nabitého programu

Jeviště U Rybníčka – sobota, neděle
10:30 – hudební skupina Úlet
11:00 – silák Abu Jafar
11:30 – hudební skupina Úlet
12:00 – kouzelník Mandragor
12:30– historické tanečnice
13:00 – barokní garda Silmarion
13:30 – hudební skupina Úlet
14:00 – skupina Musica Canora
14:30 – hudební skupina Úlet
15:00– přelety dravých ptáků
15:30 – hudební skupina Úlet
16:00 – historické tanečnice
16:30 – hudební skupina Úlet

Jeviště v Parku– sobota
9:30 – dobový průvod obcí Březno
10:00 – slavnostní otevření dobo–
⋌vého tržiště starostou obce
10:30 – skupina historického šermu
Equites

Více o programu na www.obecbrezno.cz