Městské divadlo Chomutov uvede poslední letošní komedii – Den na zkoušku.

V hudební hře Lumíra Olšovského vystoupí herci , Laďka Něrgešová, Radek Valenta, Jan Maxián a své herecké umění představí také zpěvačka Monika Absolonová.

Příběh o tom, jak se žena rozhodne poznat muže ještě před tím, než se definitivně zamiluje, můžete shlédnout v úterý 14. prosince od 19.00 hodin.

Písně z této hudební komedie můžete slyšet také na posledním Cd Moniky Absolonové, které vydala před několika měsíci.


Poslední Cd Muzikálové album


Muzikálové album Obsahuje největší hity muzikálů. Zpěvačka nahrála s velkým orchestrem a v nových aranžích písně od Karla Svobody a Michala Davida, přes Daniela Landu nebo od skupinu ABBA.

„Myslím, že to je zásadní album mé dosavadní hudební kariéry. Vybrala jsem si repertoár a každá skladba pro mě něco důležitého znamená. Moje muzikálové role, to jsou velké mezníky mého života a já si u každé písně vybavuji konkrétní dobu, lidi a zážitky spojené s příslušným muzikálem,“ říká k tomu Monika Absolonová, která si na albu připomíná své nejslavnější role, které vytvořila na české muzikálové scéně.

Album otevírá píseň z Kleopatry „Teď královnou jsem já“, uslyšíte i další známé hity z představení Angelika, Noc na Karlštejně, Mona Lisa a Tři mušketýři překvapí novým zpracováním. Zcela nový hudební kabát dostala píseň Daniela Landy z muzikálu Krysař.


Splněné přání: Máří Magdaléna


Album však obsahuje i čtyři úplné premiéry. Z muzikálu Mamma mia! si Monika vybrala hit Honey Honey, proslavený v 70. letech skupinou ABBA. Neméně oblíbenou českou verzi Asi, asi převzala Absolonová od Hany Zagorové a přezpívala ji zcela po svém. V Jesus Christ Superstar zpěvačka nikdy neúčinkovala, a tak si na novém albu splnila přání a zařadila na něj píseň Máří Magdaleny.

„Věděla jsem, že Jirka Škorpík je famózní hudebník a dokáže písničky obléci do nového hudebního hávu. I pro mého nejvěrnějšího fanouška však bude poslech velkým překvapením, protože nové instrumentace písním vdechly druhý život. A doufám, že i můj zpěv. Jirka je však nejen vynikající producent a aranžér, ale i skladatel. Poprosila jsem ho o novou písničku, a tak mám na CD i jednu nemuzikálovou věc, kterou otextoval Lumír Olšovský a jmenuje se Nespoutaná,“ doplnila Monika Absolonová.

Kvarteto premiér uzavírá duet s kolegou Marianem Vojtkem z filmu Zorro. Český text „Chci žít Tvou láskou“ vytvořil Rudolf Kubík.