Celých dvacet let vládne Kadani také starosta Jiří Kulhánek, tentokrát však do voleb nejde jako lídr ODS. Na kandidátce je pátý. To je pro řadu obyvatel nepříjemné překvapení, protože stranu pod Kulhánkovým vedením silně podporovali. V posledních komunálních volbách získala úctyhodných 52 procent voličských hlasů, takže mohla pohodlně vládnout sama, aniž by procházela typickými povolebními "námluvami" pro sestavení vládnoucí koalice.

"Na starostu už kandidovat nechci. Bylo mi šedesát let, je čas dát prostor mladším," vysvětlil Kulhánek s tím, že z politického života v Kadani nezmizí zcela. "Nejdříve jsem nechtěl kandidovat vůbec, pak ve mně ale převážil vztah k městu," doplnil. Pracovat pro něj může jako zastupitel či radní. Pokračovat bude následující dva roky také v práci pro Ústecký kraj, kde je náměstkem hejtmana pro sociální oblast.

Svou kandidaturu nezopakuje ani starostka Jirkova Darina Kováčová (ANO). Naopak se do vedení města hlásí bývalý starosta Radek Štejnar, který reprezentuje uskupení Lepší Jirkov – Lepší sever. Dříve kandidoval za ČSSD.

Také v Chomutově se opětovně do vedení města hlásí bývalý primátor Daniel Černý, který je lídrem Starostů a Nezávislých. V minulých volbách stál v čele hnutí PRO Chomutov.

Anketa s kandidáty na primátora v Chomutově.
Kdo bude chomutovským primátorem? Představujeme jedenáct kandidátů

Do komunálních voleb na Chomutovsku jde letos více než dva tisíce kandidátů jsou mezi nimi nejen známí komunální politici, ale také učitelé, právníci, lékaři i lidé, kteří vykonávají méně obvyklá povolání. Například automobilový závodník, fitness trenérka, výkonnostní turista, nebo kapitán nákladní lodní dopravy. Nouze není o herce, muzikanty, sochaře, designéry a fotografy.

Vůbec nejstarším kandidátem je 88letý Vasil Želev - trenér zápasníků a bývalý mistr republiky, který sklízel úspěchy i v zahraničí. V Klášterci nad Ohří kandiduje za KSČM. Naopak teprve osmnáctiletí kandidáti jsou hned čtyři. Tři z nich figurují na listinách nově vzniklého uskupení Chomutovská koalice: Alexandr Kalčev, Petr Mulač a Lubomír Neuhöfer. Mladičkou studentku má ve svých řadách také KSČM v Mašťově. Jedná se o Lucii Vopatovou.