Vůbec nejstarším kandidátem je 88letý Vasil Želev - trenér zápasníků a bývalý mistr republiky, který sklízel úspěchy i v zahraničí. V Klášterci nad Ohří kandiduje za KSČM. Naopak teprve osmnáctiletí kandidáti jsou hned čtyři. Tři z nich figurují na listinách nově vzniklého uskupení Chomutovská koalice: Alexandr Kalčev, Petr Mulač a Lubomír Neuhöfer. Mladičkou studentku má ve svých řadách také KSČM v Mašťově. Jedná se o Lucii Vopatovou.

Svou pozici obhajuje větší část starostů velkých měst. Mezi nimi je primátor Chomutova Marek Hrabáč (ANO), starosta Klášterce nad Ohří Štefan Drozd, který dosud reprezentoval Stranu soukromníků ČR, nově ale kandiduje za Starosty a nezávislé. Starostkou Vejprt chce i po dvaceti letech svého působení zůstat Jitka Gavdunová (ODS). Stejně dlouho vede Kadaň také starosta Jiří Kulhánek, tentokrát však do voleb nejde jako lídr ODS.

“Na starostu už kandidovat nechci. Bylo mi šedesát let, je čas dát prostor mladším,” vysvětlil s tím, že z politického života v Kadani ale nezmizí zcela. Pro město může pracovat jako zastupitel či radní, pokračovat bude i v práci pro kraj jako náměstek hejtmana pro sociální oblast.

Svou kandidaturu nezopakuje starostka Jirkova Darina Kováčová (ANO). Naopak se do vedení města hlásí bývalý starosta Radek Štejnar, který reprezentuje uskupení Lepší Jirkov – Lepší sever. Dříve kandidoval za ČSSD. Také v Chomutově se opětovně do vedení města hlásí bývalý primátor Daniel Černý, který je lídrem Starostů a nezávislých. V minulých volbách stál v čele hnutí PRO Chomutov.