„Práce, kterou jsme započali, a stojím tady zvolený již potřetí, bude dále pokračovat,“ uvedl starosta Štefan Drozd. V čele města stojí posledních sedm let. „To, jak jsme první tři roky připravovali velké projekty, se v dalších čtyřech letech naplnilo – tím nejviditelnějším z nich je kulturní centrum. Jsem rád, že se nám projekty daří uskutečňovat i díky dotačním titulům, také proto je jich tolik. Před námi ale stojí další velké výzvy,“ doplnil.

V dalším období bude mít starosta v gesci finanční odbor, odbor správy majetku a bytového fondu, odbor sociálních věcí, dále odbor školství a sportu a také komunikace.

Na místostarostovi Davidu Kodytkovi bude metodické vedení odboru místního hospodářství, dopravy a životního prostředí. Petr Hybner bude mít nadále ve svých rukách odbor výstavby a rozvoje města a také odbor stavebního úřadu a územního plánování.

Na půl úvazku

Ačkoli tabulkově může každý z neuvolněných místostarostů pobírat plat maximálně o něco vyšší než 43 tisíc korun, město bude každému z nich měsíčně vyplácet 34 515 korun. V součtu se totiž jedná o plat jednoho uvolněného místostarosty. Oba klášterečtí místostarostové oproti tomu budou pracovat „na půl úvazku“.

S poukazem na větší šetření opoziční hnutí ANO navrhovalo plat 21 tisíc, návrh však neprošel.

Město bude mít sedmičlennou radu, kde trojici nejvyšších představitelů města doplní Jiří Jaroš z uskupení Za Klášterec lepší a dále Pavla Zemančíková, Vojtěch Marvan a Jiří Mudroňka z Máme rádi Klášterec.

Dlouholetý starosta Jiří Kulhánek ve své funkci skončil. Nově zvolený starosta Kadaně Jan Losenický (vlevo) mu jako poděkování za dvacet let práce předal symbolický klíč od města.
Potvrzeno. Kadaň má nového starostu Jana Losenického, místostarostou je Jan Vaic

Předsedkyní kontrolního výboru byla zvolená v souladu s tradicí představitelka nejsilnější opoziční strany, kterou je Kateřina Mazánková z hnutí ANO. Předsedou finančního výboru je Štěpán Kostelník (Zdraví Sport Prosperita).

Vládnoucí čtyřkoalice ve složení Máme rádi Klášterec – STAN, SEN 21 a Zelení pro Klášterec, Zdraví Sport a Prosperita a Za Klášterec lepší vychází z voleb silnější o dva mandáty. V součtu má třináct mandátů z celkového počtu 21.

V opozici skončilo s jedním mandátem uskupení Společně pro lepší Klášterec a se sedmi mandáty hnutí ANO, které těžko vstřebává, že ho vítězná starostova strana nepřizvala do koalice. „Myslíme si, že bylo jasně a srozumitelně řečeno, koho chtějí lidé ve vedení města. Jsme subjektem, který se umístil s počtem voličských hlasů na druhém místě,“ upozornila lídryně hnutí Kateřina Mazánková. Seriózní povolební jednání se s ANO podle jejích slov nevedlo.