„Práce, kterou jsme započali, a stojím tady zvolený již potřetí, bude dále pokračovat,“ uvedl starosta Štefan Drozd. V čele města stojí posledních sedm let. „To, jak jsme první tři roky připravovali velké projekty, se v dalších čtyřech letech naplnilo – tím nejviditelnějším z nich je kulturní centrum. Jsem rád, že se nám projekty daří uskutečňovat i díky dotačním titulům, také proto je jich tolik. Před námi ale stojí další velké výzvy,“ doplnil.

V dalším období bude mít starosta v gesci finanční odbor, odbor správy majetku a bytového fondu, odbor sociálních věcí, dále odbor školství a sportu a také komunikace.

Na místostarostovi Davidu Kodytkovi bude metodické vedení odboru místního hospodářství, dopravy a životního prostředí. Petr Hybner bude mít nadále ve svých rukách odbor výstavby a rozvoje města a také odbor stavebního úřadu a územního plánování.

Na půl úvazku

Ačkoli tabulkově může každý z neuvolněných místostarostů pobírat plat maximálně o něco vyšší než 43 tisíc korun, město bude každému z nich měsíčně vyplácet 34 515 korun. V součtu se totiž jedná o plat jednoho uvolněného místostarosty. Oba klášterečtí místostarostové oproti tomu budou pracovat „na půl úvazku“.

S poukazem na větší šetření opoziční hnutí ANO navrhovalo plat 21 tisíc, návrh však neprošel.

Město bude mít sedmičlennou radu, kde trojici nejvyšších představitelů města doplní Jiří Jaroš z uskupení Za Klášterec lepší a dále Pavla Zemančíková, Vojtěch Marvan a Jiří Mudroňka z Máme rádi Klášterec.

Předsedkyní kontrolního výboru byla zvolená v souladu s tradicí představitelka nejsilnější opoziční strany, kterou je Kateřina Mazánková z hnutí ANO. Předsedou finančního výboru je Štěpán Kostelník (Zdraví Sport Prosperita).

Vládnoucí čtyřkoalice ve složení Máme rádi Klášterec – STAN, SEN 21 a Zelení pro Klášterec, Zdraví Sport a Prosperita a Za Klášterec lepší vychází z voleb silnější o dva mandáty. V součtu má třináct mandátů z celkového počtu 21.

V opozici skončilo s jedním mandátem uskupení Společně pro lepší Klášterec a se sedmi mandáty hnutí ANO, které těžko vstřebává, že ho vítězná starostova strana nepřizvala do koalice. „Myslíme si, že bylo jasně a srozumitelně řečeno, koho chtějí lidé ve vedení města. Jsme subjektem, který se umístil s počtem voličských hlasů na druhém místě,“ upozornila lídryně hnutí Kateřina Mazánková. Seriózní povolební jednání se s ANO podle jejích slov nevedlo.