Zdroj: Deník

Také v dalších čtyřech letech má v Klášterci nad Ohří přetrvat model jeden starosta plus dva místostarostové. Dvěma druhými muži radnice mají zůstat i nadále David Kodytek (SEN 21 a Zelení pro Klášterec) a Petr Hybner (Zdraví Sport Prosperita), avšak s jednou změnou.

“V minulém volebním období jsme končili s jedním místostarostou uvolněným a jedním neuvolněným, pokračovat chceme ve stejném složení, oba dva ale budou neuvolnění,” přiblížil starosta Štefan Drozd.

To znamená, že své funkce nebudou vykonávat na plný úvazek. “Také jejich odměna je navržena jako součet ve výši platu jednoho uvolněného místostarosty,” doplnil.

Rada města bude sedmičlenná, jednotliví zástupci zatím nebyli jmenovaní. “Starostova” strana v ní má ale získat čtyři křesla.

Lázně Evženie

Nejdůležitějším cílem koalice bude dokončení společného projektu Lázně Evženie, což obsahuje vybudování velkého lázeňského domu a rozběhnutí lázeňství. Prioritou je také řešení vyloučené lokality v Mírové ulici, pokud se podaří vykoupit tamní věžový dům, který má být po přestavbě využitý jako bydlení pro mladé.

“Máme také další výzvy, mezi které patří objekt bývalé knihovny na Panoramě. I tento objekt chceme rekonstruovat,“ poznamenal starosta Drozd. “Zatím nepadlo finální rozhodnutí, co tam bude. Víme ale, že bychom rádi přesunuli městskou policii a také odbor sociálních věcí, který dnes máme na náměstí,” nastínil možnosti.

Lázně Evženie v Klášterci nad Ohří.
Klášterec a Priessnitzovy lázně spojil společný podnik. Pomůže Evžence k růstu

V posledních čtyřech letech měl Klášterec pětikoalici, nová čtyřkoalice stojí na zhruba stejných partnerech jako ta dosavadní. I tentokrát vítěz voleb vynechal hnutí ANO, byť získalo sedm mandátů, tedy jen o jeden méně než uskupení vedené starostou. Přechází tak do opozice, kde bude se Společně pro lepší Klášterec s podporou SPD.

“Přestože jsme měli krásný výsledek, naše mandáty byly hozené s prominutím do koše,” konstatovala lídryně místní buňky ANO Kateřina Mazánková. “Nebyla vyslyšena vůle občanů, kteří nás volili,” zdůraznila.

Naprosto nestandradní

Pozastavila se také nad tím, že se mají o místo jednoho místostarosty podělit dva lidé. “Je to naprosto nestandardní,” prohlásila. “Není možné, aby člověk plnohodnotně vykonával zaměstnání a pak ještě chodil na radnici. Kdo bude starostu zastupovat v jeho nepřítomnosti? Navíc úředníci mají nějakou pracovní dobu a stejně tak i občané chodí na úřad v určitých hodinách,” poukázala na možná praktická úskalí.

Dosavadní místostarosta Petr Hybner už funkci vykonával jako neuvolněný. David Kodytek se vrací do školství, kde si zajistil zkrácený úvazek. “Na radnici tak můžu být i dopoledne, navíc jsou věci, které lze vyřešit telefonicky nebo mailem,” nezapochyboval o tom, že se dají obě role skloubit. “Náročné to ale samozřejmě bude,” dodal Kodytek.